Çözüldü ECS H61H2-M12 BIOS Güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
ECS H61H2-M12 anakartın Windows 8 ile uyumlu olmasını ve Ivy Birdge işlemcileri desteklemesini sağlayan BIOS güncellemesi hazır.

Güncelleme buradan indirlebilir:

BIOSROM/H61H2-M12/MD10420A.zip

BIOS'u güncellemek için klasördeki işletim sisteminize uygun olan afuwin32 veya afuwin64 programlarını kullanabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Adım adım ECS H61H2-M12 BIOS güncelleme rehberi:

Uyarı! Bu BIOS'u güncelledikten sonra yalnızca daha yeni sürümlere geçebilirsiniz. Eski BIOS sürümünü geri yüklemeyin yoksa sisteminiz çöker.

• Buradan anakartınıza uygun sürümü indirin: ECS Intel Windows 8 Support
  • Bilgisayarınızı kapatın ve ardından devreyi jumper ile kapatın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
    Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Devreyeyi kapadıktan sonra BIOS güncelleme için iki seçeneğiniz var: Windows veya DOS:
    • Windows altından güncellemek için yazılıma sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır deyin:

1604951513614.png
    • Upgrade deyin ve sonra da Yes deyin:

1604951540168.png
    • İşlem bitiminde bilgisayarınız otomatik olarak kapanacak:

1604951572949.png
    • DOS altından güncellemek için Rufus ile USB hazırlayın.​
      • Sistemi USB'den boot ettikten sonra komut satırında "cpuevo2.exe" girin ve enter tuşuna basın.
      • Y tuşuna bastığınızda güncelleme işlemi başlamalı.

1604951908648.png

• Bilgisayarı kapattıktan sonra Jumper'ı sökün:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

• Bilgisayar kapalı iken BIOS'u sıfırlayın.
    • Yeniden başlatmanın ardından, ekranda "CMOS Settings Wrong" mesajı görüntülenmelidir. Şimdi, BIOS ayar sayfasına girmek için F2 veya DEL tuşuna basın.
    • Exit > Restore Defaults > Save Changes and Reset yolunu izleyin.
    • Tekrar BIOS'a girin ve Chipset > ME Configuration yoluna gidin.
    • ME FW Sürümünü kontrol edin. Gösterildiği gibi 8.1'de ise güncelleme başarıyla tamamlandı demektir:

1604952078845.png
Merhaba.
ECS H61h2-M12 anakartın var güncellemek istiyorum ama nasıl bilmiyorum.
Driver indirme yerinde Windows 7 ve 8 var ama ben 10 kullanıyorum hangisini seçeceğim?
Ve inen dosyaları nasıl çalıştıracak birkaç yere göz attım farklı şeyler gördüm detaylı anlatabilecekler var mı?

Anakart: ECS H61h2-M12 BIOS Update
İşlemci Pentium G2030
RAM 4 GB
Ekran kart HD6570 2 GB
Burdan üsteki BİOS'u indir. USB belleğin içine at. Daha sonra BİOS'dan güncelleyebilirsin. BİOS güncellemek için kullandığın Windows sürümü önemli değil.

ECS H61H2-M12 BIOS güncellemesi sırasında ME_UNLOCK yuvasına jumper takıp MC92720A dosya adı ile BIOS güncellemesini yaptım.

Daha sonra me unlock jumper yuvasından jumperi söktüm ve CMOS reset jumperini reset konumuna getirdim.

Bu noktadan sonra bilgisayara herhangi bir görüntü gelmedi. Ben de görüntü alamayınca CMOS reset için jumperi eski konumuna geri getirip bilgisayarı tekrar açtım.

Bilgisayar bu sefer açıldı fakat Windows başlangıçta takılmaya başladı. Yani kendini resetleyip duruyor.

Şimdi beni huzursuz eden şey Windows işletim sisteminin çalışmaması değil CMOS reset yapamamış olmak. Bunu nasıl düzeltirim?

Daha eblu kurmam gerek ama rehberlerden anladığım kadarı ile eblu kurulumu CMOS reset jumperi reset konumundayken yapılıyor. Benim bilgisayarım ise CMOS reset jumperi reset konumundayken açılmıyor bile. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Yeni gelişme: BIOS ayarlarından SATA ayarlarına girip IDE modunu AHCI'ye çevirdim ve Windows açılması ile ilgili sorunu çözdüm.

Peki şimdi ne yapmam gerek? Eldeki rehberlere göre eblu kurmam gerek fakat bu şey CMOS reset konumunda iken kurulmuyor mu? Bunu nasıl yapacağım?
Bu arada BIOS güncellememdeki sebep söz konusu anakarta GT 1030 ekran kartı takabilmek.

Yeni gelişme: CMOS reset yaptım. ECS eblu kurdum. Çalıştırdım ve check Update seçeneğini seçtim. Bendeki versiyonu ve yeni versiyonu gösterdi fakat Update seçeneğini seçip install tuşuna bastığım zaman BIOS ROM file incorrect. Please re Update diye bir hata geliyor.

Burada bahsedilen hata nasıl düzeltilebilir?

MRH ben de H61 H2 M12 ankarti var siz BIOS güncelleme si yaptıktan sonra GT 1030 kartınızdan görüntü aldinizmi bende de RX 460 kartı var.

Arkadaşlar Selam Aynı anakart bende de var RX550 Ekran kartı aldım 2'dir bozuk sanıp geri gönderiyorum biraz araştırınca bu konuyu buldum ve yapmaya Çalıştım ancak Recep Abimin verdigi CPU Evo2'yi indirip çalıştırdığımda %89'da kalıyor ve benim sistemim Windows 10 ondan kaynaklandığını düşünüyorum

Ne yaptıysam olmadı lütfen bana bir yardımcı olur musunuz rica ediyorum. Yıllar sonra ilk defa kendi sistemimi toplamaya başladım o kadar amatör değilim ama anakart BIOS güncellemesi beni aştı. Desteğinizi bekliyorum. Anakartımın Tam adı ECS H61H2-M12 V:1.0

Dosya Ekleri

• AnakartPin.jpg
    AnakartPin.jpg
    155,9 KB · Görüntüleme: 142
İlk olarak ME sürümünüzü öğreniniz:

Adım adım ECS H61H2-M12 BIOS güncelleme rehberi:

Uyarı! Bu BIOS'u güncelledikten sonra yalnızca daha yeni sürümlere geçebilirsiniz. Eski BIOS sürümünü geri yüklemeyin yoksa sisteminiz çöker.

• Buradan anakartınıza uygun sürümü indirin: ECS Intel Windows 8 Support
  • Bilgisayarınızı kapatın ve ardından devreyi jumper ile kapatın.

• Devreyeyi kapadıktan sonra BIOS güncelleme için iki seçeneğiniz var: Windows veya DOS:
    • Windows altından güncellemek için yazılıma sağ tıklayın ve Yönetici olarak çalıştır deyin:

1604951513614.png
    • Upgrade deyin ve sonra da Yes deyin:

1604951540168.png
    • İşlem bitiminde bilgisayarınız otomatik olarak kapanacak:

1604951572949.png
    • DOS altından güncellemek için Rufus ile USB hazırlayın.​
      • Sistemi USB'den boot ettikten sonra komut satırında "cpuevo2.exe" girin ve enter tuşuna basın.
      • Y tuşuna bastığınızda güncelleme işlemi başlamalı.

1604951908648.png

• Bilgisayarı kapattıktan sonra Jumper'ı sökün:

• Bilgisayar kapalı iken BIOS'u sıfırlayın.
    • Yeniden başlatmanın ardından, ekranda "CMOS Settings Wrong" mesajı görüntülenmelidir. Şimdi, BIOS ayar sayfasına girmek için F2 veya DEL tuşuna basın.
    • Exit > Restore Defaults > Save Changes and Reset yolunu izleyin.
    • Tekrar BIOS'a girin ve Chipset > ME Configuration yoluna gidin.
    • ME FW Sürümünü kontrol edin. Gösterildiği gibi 8.1'de ise güncelleme başarıyla tamamlandı demektir:

1604952078845.png

Son düzenleme:
Çözüm
Abi çok teşekkürler nasıl olduysa bu sefer başardım. Dediğini yaptım ve BIOS'u güncelledim ve RX550 ekran kartım görüntü vermeye başladı. Yeni ekran kartı alan arkadaşlar eğer kartınızı anakarta bağladığınızda görüntü alamıyorsanız BIOS unuzu güncelleyin ve tekrar deneyin. Aynı sorunu bende yaşıyordum ve BIOS'u güncelledikten sonra görüntü almaya başladım. Çok teşekkürler sayın Recep abim.

Yeni konular

Geri
Yukarı