ECS H61H2-MV anakarta uygun işlemci önerisi

BlackList

Centipat
Daha fazla  
RAM
Crucial 16 GB Ram 1333Mhz (2x8Dual) CL9 DDR3
Anakart
ECS H61H2-MV
Merhaba arkadaşlar, anakartıma uygun işlemci arıyorum yardımcı olabilir misiniz?
Anakartımı linke bırakıyorum.

BIOS güncellemesi ile i5 3470, i5 3570 ve i7 3770 işlemcilerini destekliyordu diye biliyorum. Ekran kartınızın gücüne göre ikisinden birini seçebilirsiniz. Bence i7 3770 hâla yeterli bir işlemci. K serisi işlemci de alabilirsiniz, anakart overclock desteklemiyor olması lazım ama i7 3770 ile i7 3770K arasında pek fiyat farkı yoksa siz overclock yapmasanız bile varsayılan hızı biraz daha yüksek olduğu için k serisi daha iyi olabilir.

BIOS güncellemesi ile i5 3470, i5 3570 ve i7 3770 işlemcilerini destekliyordu diye biliyorum. Ekran kartınızın gücüne göre ikisinden birini seçebilirsiniz. Bence i7 3770 hâla yeterli bir işlemci. K serisi işlemci de alabilirsiniz, anakart overclock desteklemiyor olması lazım ama i7 3770 ile i7 3770K arasında pek fiyat farkı yoksa siz overclock yapmasanız bile varsayılan hızı biraz daha yüksek olduğu için k serisi daha iyi olabilir.
Şuanda i7 3770 işlemci kullanıyorum zaten ama sanırım bozuldu çünkü klavye mouse donup ekran öyle kalıyor anakart ve işlemci hariç tüm parçalar yeni daha 2-3 günlük 12-13 senedir aynı işlemciyi kullanıyorum serviste bana işlemciyi değiştir dedi 3770ten daha güçlü kullanabileceğim bi işlemci var mıdır bu anakart için?

Şuanda i7 3770 işlemci kullanıyorum zaten ama sanırım bozuldu çünkü klavye mouse donup ekran öyle kalıyor anakart ve işlemci hariç tüm parçalar yeni daha 2-3 günlük 12-13 senedir aynı işlemciyi kullanıyorum serviste bana işlemciyi değiştir dedi 3770ten daha güçlü kullanabileceğim bi işlemci var mıdır bu anakart için?
Ekran kartım GTX 1660 Super bu arada

Ekran kartım GTX 1660 Super bu arada
i7 3770K var ama fazla bir fark olacağını sanmıyorum. 1155 Soket daha güçlü bir işlemci yok bildiğim kadarıyla. 3770K'nın üstündeki işlemciler (i7 3820, i7 3930k vs.) farklı soket diye biliyorum

Peki bir şey daha soracağım işlemci dediğim gibi 13-14 senelik. Bi ömrü var mıdır bunun ve pc açınca zamanı belli olmuyor kafasına göre donuyor klavye mouse gidiyor. Hdd ışığı kırmızı şekilde yanık kalıyor ama ssd yeni aldım. Farklı ssd ile de denedim. Anakart ve işlemci hariç tüm parçalar yeni daha 2-3 günlük.

Peki bir şey daha soracağım işlemci dediğim gibi 13-14 senelik. Bir ömrü var mıdır bunun ve PC açınca zamanı belli olmuyor kafasına göre donuyor klavye mouse gidiyor. HDD ışığı kırmızı şekilde yanık kalıyor ama SSD yeni aldım. Farklı SSD ile de denedim. Anakart ve işlemci hariç tüm parçalar yeni daha 2-3 günlük.

İşlemci ömrü çok belirsiz bir şey net bir ömrü var diyemem ama 12-13 yıl biraz ihtimali artıran bir şey tabii.

Yeni konular

Geri
Yukarı