ECS-H81H3-M4( V1.0A ) Anakarta M.2 SSD Takılabilir mi?

mhmmdsmm

Hectopat
Daha fazla  
Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.
i7 4770 işlemci kullanıyorum.
Elimde AliExpress'ten aldığım M.2 SSD var (256 GB);

Bu SSD'yi dönüştürücü ile kullanabilir miyim? Kullanabilirsem hangi dönüştürücüyü kullanmalıyım? Windows yükleyebilir miyim? BIOS'um bunu destekler mi?
Bu sorularımı cevaplayip yardimci olursanız eğer çok minnettar kalırım. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anakartta sadece iki tane PCIe slotu var. Birinde ekran kartı olduğunu varsayarsak geriye bir tek bu kalıyor:
  • 1 X PCI Express X 1 Gen 2.0 slot
Buraya bir adaptör ile takabilirsiniz ama bulduğum adaptör mesela x4:

Sonrasında BIOS UEFI imiş ama NVMe desteği yoksa boot edemezsiniz. NVMe desteğini de ancak BIOS'u modifiye ederseniz eklersiniz ki bu risklidir.

Kişisel görüşüm? Boşa kürek çekmek.
Anakartta sadece iki tane PCIe slotu var. Birinde ekran kartı olduğunu varsayarsak geriye bir tek bu kalıyor:

Sonrasında BIOS UEFI imiş ama NVMe desteği yoksa boot edemezsiniz. NVMe desteğini de ancak BIOS'u modifiye ederseniz eklersiniz ki bu risklidir.

Çözüm
Recep Bey öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Anlamadığım bir nokta var. Bendeki anakartın NVME destekleyip desteklemediğini nasıl anlayabilirim?

İyi günler (NVMe) desteği ne için gererkli? Arkadaş SSD'ye Windows yüklemeye çalıştığı için mi böyle bir sorun yaşıyor yoksa anakart ile SSD'nin birbirini algılayabilmesi için mi gerekli. Telaffuzda bir hata var ise afedersiniz. :) vakit ayırdığınız için şimdiden teşekkürler.
Bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.
i7 4770 işlemci kullanıyorum.
Elimde AliExpress'ten aldığım M.2 SSD var (256 GB);

Bu SSD'yi dönüştürücü ile kullanabilir miyim? Kullanabilirsem hangi dönüştürücüyü kullanmalıyım? Windows yükleyebilir miyim? BIOS'um bunu destekler mi?
Bu sorularımı cevaplayip yardimci olursanız eğer çok minnettar kalırım. Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Geri
Yukarı