Edebiyat dil sözlüsünde nasıl konuşulmalı?

al1han_7

Picopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar 11.sınıfım ve edebiyat sınavları artık konusarak yapılacakmıs galiba tam anlamadım. Bana “saygı” konusunu vermisler. 1.5-3 dakika boyunca saygı ile ilgili konusacakmısım. Akıcı olmasına ve mimik kullanımı cok önemliymis. Sizce ne anlatmalıyım, nasıl konusmalıyım veya o stresi nasıl yenerim? (Saygıyla ilgili 3 dakika ne anlatabilirim?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 11.sınıfım ve edebiyat sınavları artık konusarak yapılacakmıs galiba tam anlamadım. Bana “saygı” konusunu vermisler. 1.5-3 dakika boyunca saygı ile ilgili konusacakmısım. Akıcı olmasına ve mimik kullanımı cok önemliymis. Sizce ne anlatmalıyım, nasıl konusmalıyım veya o stresi nasıl yenerim? (Saygıyla ilgili 3 dakika ne anlatabilirim?)
Büyüklerine Küçüklerine ve günlük yaşamında kibar konuşursun değil mi? Bunları anlat hocam işte ama konuşurken eeeee falan diyip takılmamaya çalış.

Ayna karşısında veya evdeki ahaliye yapılan sunumlar gerçek sunumlara sizi ciddi seviyede hazırlar. Bununla birlikte biraz hareket etmek, akıcı konuşmak gibi şeyler de güzel etki bırakır. Akıcılık için ise konuya iyi hakim olmak gerekir. Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı