Edebiyat hocam beni derste aşağıladı

Okulda telefon serbest ve teneffüslerde bakılabiliyor bende arada teneffüslerde bakıyordum hoca beni görmüş birkaç kere ve derste bir anda sevmediği kişileri göstermeye başladı bana telefon bağımlısı dedi ve ben senin ailen olsam seni çocuk esirgemeye verirdim dedi derse elimden geldiğince katılıyorum ödevleri yapıyorum derste uyumuyorum derste falanda bakmadım hiç teneffüslerde bakıyordum sadece ve sabahtan beri sinirim bozuk ben bu adamın dersine diğer derslerden daha çok önem veriyorum ve bana bunu dedi ben hayatım boyunca bu lafı hiçbir insandan duymadım ailem dahil ve buraya yazayım dedim ben bir hata mı yaptım da bana bunu dedi.

Hocam din kültürü hocamda öyle şakalar yapıyordu çok kafana takma ben hiçbir şeyi kafama takmam.

Okulda telefon serbest ve teneffüslerde bakılabiliyor bende arada teneffüslerde bakıyordum hoca beni görmüş birkaç kere ve derste bir anda sevmediği kişileri göstermeye başladı bana telefon bağımlısı dedi ve ben senin ailen olsam seni çocuk esirgemeye verirdim dedi derse elimden geldiğince katılıyorum ödevleri yapıyorum derste uyumuyorum derste falanda bakmadım hiç teneffüslerde bakıyordum sadece ve sabahtan beri sinirim bozuk ben bu adamın dersine diğer derslerden daha çok önem veriyorum ve bana bunu dedi ben hayatım boyunca bu lafı hiçbir insandan duymadım ailem dahil ve buraya yazayım dedim ben bir hata mı yaptım da bana bunu dedi.
Bizim matematik hocasıda aynı sayılır bir kere diline düşersen 1 derste tüm ders sana takılır asla susmaz ve ağzına ne gelirse söyler. Ama yani bizim öğretmenin iyi yanı cidden iyiliğimiz için yaptığı hissediliyor ve asla o ders olan şeyi 1 sonraki ders tekrarlamaz. O yüzden biz alışkınız hatta diline düşmemek için daha çok bile çalışmamı sağladı. İyi yanından bak 1 derste olan şey kafaya takılmaz öyle. Dipnot bizim öğretmen ankaradaki pavyonların ne kadar nezih olduğundan felan bile bahsedebilicek kadar çok açıksözlü diyim sana.

Bizim matematik hocasıda aynı sayılır bir kere diline düşersen 1 derste tüm ders sana takılır asla susmaz ve ağzına ne gelirse söyler. Ama yani bizim öğretmenin iyi yanı cidden iyiliğimiz için yaptığı hissediliyor ve asla o ders olan şeyi 1 sonraki ders tekrarlamaz. O yüzden biz alışkınız hatta diline düşmemek için daha çok bile çalışmamı sağladı. İyi yanından bak 1 derste olan şey kafaya takılmaz öyle. Dipnot bizim öğretmen Ankara'daki pavyonların ne kadar nezih olduğundan falan bile bahsedebilecek kadar çok açık sözlü deyim sana.

Bizde bir çocuk teneffüs zili çalınca sınıftan çıkmaya gidiyordu hoca ona bayağı bağırdı kızdı ve hala her derste ona takmış durumda.

Yapılacak şeyi söyleyeyim, velin müdüre gitsin. Müdüre de sert yapsın, ben çocuğumu sizin öğretmenlerinizin hakaretine uğraması için mi okula gönderiyorum şeklinde bir konuşma yapsın. Bu olay sınıfta gerçekleştiyse de 1-2 şahidinizin olması durumunda da CİMER'e şikayet ederseniz gerekli işlem yapılır. Ayrıca sizin anne ve babanız değil, sizin aileniz adınıza konuşamaz. Hakkı yok buna, kendisi sadece bir eğitimci ve dersini anlatır gider. Görevi bu, görevi eleştirmek değil.

Geri
Yukarı