Edebiyat sınavında nasıl sorular çıkabilir?

coniguban

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, benim 2 gün sonra edebiyat dersi sınavım var ve hocamız bize iki kitap seçtirdi dönem başında 2 kitabın 1- 1 yazılıda 1-1 yazılıda sorulacak dedi.

İlk sınavda kitabtan ne çıkardığımızı, yazar ismi ve karakter isimleri falan sordu.
Hoca şimdi de dedi ki ilk sınavda olduğu gibi olamayacak sorular dedi. 2.sınavda kitap ile ilgili ne sorabilir arkadaşlar sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ama herkese ayrı okuduğu kitaba göre sormuyor herkese aynı sınav kağıdı ne olabilirdi baba soru 🤔

İşte 😐
Hocam ben mesajımı matematikle ilgili bir soru yazdığı için yazmıştım. Böyle anladıysanız özür dilerim. Kişi de galiba mesajını silmiş

2.sınavda kitap ile ilgili ne sorabilir arkadaşlar sizce?

Kitabın tertemiz bir özetini çıkartın. Önemli detayların hepsini tek tek yazın (örneğin kitaptaki kahramanın yaşadığı şehir veya yaşı vs.). Daha sonrasında oturup bunları ezberleyin işi riske atmamak lazım sonuçta bu puanlar YKS puanını etkileyecek.

Kitabın tertemiz bir özetini çıkartın. Önemli detayların hepsini tek tek yazın (örneğin kitaptaki kahramanın yaşadığı şehir veya yaşı vs.). Daha sonrasında oturup bunları ezberleyin işi riske atmamak lazım sonuçta bu puanlar YKS puanını etkileyecek.
Mantıklı çok sağolun kitabı okumadım ve 2 gün var 250 sayfa kaldı ne yapacağım :(

Geri
Yukarı