Edebiyattan kalınca sınıfta kalır mıyım?

GTX 1080

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba, 9. Sınıfım ve özel bir okula gidiyorum. Edebiyattan ve 2 dersten daha kaldım. Biri matematik diğeri ise kimya. Sınıfta kalacak mıyım? 😔

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem değişmediyse, hala 4-5 yıl önceki gibiyse kalmazsın. Baraj dersi Dil ve anladım dersidir, Türkçe dersi yani. Bundan kalırsan direkt sınıfta kalıyorsun, istersen diğer tüm derslerden %100 al farketmez.

Bir de genel ortalaman %50'nin altındaysa kalıyorsun.

Bunları bize değil, hocana sorman lazım. En güncel bilgiyi onlar bilir.

Hayır, sorumluluğa gireceksiniz. Karne ortalamanızın toplamı (?) 1. dönem ile 50’nin altında olursa sınıfta kalırsınız.

Ortalaman 50 üzerinde ise kalmazsın sadece seneye kaldığın sınavların sorumluluk sınavına girersin.

Merhaba, 9. Sınıfım ve özel bir okula gidiyorum. Edebiyattan ve 2 dersten daha kaldım. Biri matematik diğeri ise kimya. Sınıfta kalacak mıyım? 😔
mezun olmak için sadece edebiyat dersini vermen gerekir
sınıfı geçebilmek için sadece 50 nin üstünde ortalama gerekir
ortalaman 50'nin üstündeyse ve edebiyattan kaldıysan sınıfı geçersin ama edebiyatı lise bitene kadar vermen gerek veremezsen, verene kadar mezun olamazsın

Ortalaman 50 üzerinde ise kalmazsın sadece seneye kaldığın sınavların sorumluluk sınavına girersin.
Edebiyattan 9 aldım. Genel ortalamam ise 65. Daha olmadığım ve okunmamış sınavlarım var.

Sistem değişmediyse, hala 4-5 yıl önceki gibiyse kalmazsın. Baraj dersi Dil ve anladım dersidir, Türkçe dersi yani. Bundan kalırsan direkt sınıfta kalıyorsun, istersen diğer tüm derslerden %100 al farketmez.

Bir de genel ortalaman %50'nin altındaysa kalıyorsun.

Bunları bize değil, hocana sorman lazım. En güncel bilgiyi onlar bilir.
Ya hocalara soruyorum adamakıllı cevap vermiyorlar korkutmaya çalışıyorlar sürekli.

Edebiyattan 9 aldım. Genel ortalamam ise 65. Daha olmadığım ve okunmamış sınavlarım var.

Ya hocalara soruyorum adamakıllı cevap vermiyorlar korkutmaya çalışıyorlar sürekli.
65 ise kalmazsın 65 den kalmana kadar düşürecek ders de çok yok

Hocam not dilenin diyeceğim ama 9 ile çok zor olur. Geçmiş olsun diyeyim artık.

Geri
Yukarı