Edifier TWS1 Pro incelemesi

Merhabalar.
Cihaz bugün elime geçti. Kendi sitesinden 400 TL'ye aldım. Biraz kullandıktan sonra inceleme yazısı yazmaya karar verdim. Artı ve eksi yönleri olarak liste yapacağım.

Artılar (+)
-Cihaz Bluetooth 5.2 destekliyor. Eğer siz de 5.2 destekleyen bir cihaza bağlarsanız, gecikme çok çok az oluyor. Valorant'ta denedim, gecikme olduğunu test etmeye çalışırsanız gecikme olduğunu anlarsınız fakat alışılırsa sorun olmayacak bir gecikme olduğunu düşünüyorum. Ben bu gecikme ile oynarım.
-Bluetooth bağlama ve diğer cihazlar tarafından bulunmada herhangi bir sorun yok. Çok hızlı bağlanıyor.
-Ses kalitesi gayet güzel. KZ ES3 kulaklıktan geçtim. En az onun kadar iyi. Baslar gayet yeterli, güzel.
-Ses seviyesi çok iyi. Yüksek ses veriyor.
-Üzerinde dokunmatik tuş bulunuyor. Ses yükseltme/açaltma, şarkı başlatma/durdurma, görüşme kabul etme/reddetme, hepsi güzel çalışıyor.
-Kulağa oturan kısmın yapısı güzel, koşu ve spor yapılmadığı sürece düşmez.
-Kutusun boyutu güzel. Cepte bir sorun oluşturmaz.
-İçinde garanti kağıtlarının ve kulaklığın bulunduğu paket muhteşem.
-Tek kulak kullanımına uygun.

Eksiler (-)
-Eğer 5.0 bir bağlantı yaparsanız gecikme hissediliyor. Benim telefonum 5.0, gecikme var. Call of Duty Mobile ile denedim. Ben oynarım fakat gecikme olduğu belli.
-Spor, koşu tarzı aktivite yaparsanız muhtemelen kulağınızdan düşeecektir. Evde biraz yürüyüş, koşu, şınav vs. yaptım, düşer gibi. Zaten buna uygun yapılmış bir cihaz değil sitesinden anladığım kadarıyla.
-Dış sesleri düşük ses seviyelerinde duyabiliyorsunuz. Aktif gürültü önleme yok (Pasif var sanırım.) ama yine de yazayım.

Uyarı
-Kulaklıkların kendisi su ve toz geçirmezlik sertifikasına sahip fakat kutusunda bu yok.

1_43_1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.
Cihaz bugün elime geçti. Biraz kullandıktan sonra inceleme yazısı yazmaya karar verdim. Artı ve eksi yönleri olarak liste yapacağım.

Artılar (+)
-Cihaz Bluetooth 5.2 destekliyor. Eğer siz de 5.2 destekleyen bir cihaza bağlarsanız, gecikme çok çok az oluyor. Valorant'ta denedim, gecikme olduğunu test etmeye çalışırsanız gecikme olduğunu anlarsınız fakat alışılırsa sorun olmayacak bir gecikme olduğunu düşünüyorum. Ben bu gecikme ile oynarım.
-Bluetooth bağlama ve diğer cihazlar tarafından bulunmada herhangi bir sorun yok. Çok hızlı bağlanıyor.
-Ses kalitesi gayet güzel. KZ ES3 kulaklıktan geçtim. En az onun kadar iyi. Baslar gayet yeterli, güzel.
-Ses seviyesi çok iyi. Yüksek ses veriyor.
-Üzerinde dokunmatik tuş bulunuyor. Ses yükseltme/açaltma, şarkı başlatma/durdurma, görüşme kabul etme/reddetme, hepsi güzel çalışıyor.
-Kulağa oturan kısmın yapısı güzel, koşu ve spor yapılmadığı sürece düşmez.
-Kutusun boyutu güzel. Cepte bir sorun oluşturmaz.
-İçinde garanti kağıtlarının ve kulaklığın bulunduğu paket muhteşem.
-Tek kulak kullanımına uygun.

Eksiler (-)
-Eğer 5.0 bir bağlantı yaparsanız gecikme hissediliyor. Benim telefonum 5.0, gecikme var. Call of Duty Mobile ile denedim. Ben oynarım fakat gecikme olduğu belli.
-Spor, koşu tarzı aktivite yaparsanız muhtemelen kulağınızdan düşeecektir. Evde biraz yürüyüş, koşu, şınav vs. yaptım, düşer gibi. Zaten buna uygun yapılmış bir cihaz değil sitesinden anladığım kadarıyla.
-Kutusunun üzerinde bir adet led var fakat cihazın şarj durumunu göstermiyor. Şarj olurken sabit kırmızı yanıyor ve kapakaçılıncayanıp sönmeye başlıyor. Bir cihaza bağladıktan sonra o cihaz üzerinden şarj durumuna bakmanız gerek. Muhtemelen cihazın en büyük eksisi.
-Dış sesleri düşük ses seviyelerinde duyabiliyorsunuz. Aktif gürültü önleme yok (Pasif var sanırım.) ama yine de yazayım.

Uyarı
-Kulaklıkların kendisi su ve toz geçirmezlik sertifikasına sahip fakat kutusunda bu yok.

1_43_1.jpg
Alan kişilere gerçekten çok iyi bir açıklama olmuş. Elinize sağlık.

Mikrofon ile ilgili bilgi paylaşır mısınız? Ses karşıya net gidiyor mu?
Ses karşıya net gidiyor, mikrofonu gayet güzel, fakat hands-free moduna geçmeniz gerektiği için karşıdan gelen sesi güzel alamıyorsunuz. Aynı anda yüksek kalite ses iletimi ve ses alımı sağlamıyor yani.

Kendi sitelerine mesaj attığımda spor için bu modeli önerdiler ama siz incelemenizde spora uygun değil diyorsunuz arada kaldım.
Ben kullanıcı olarak bununla spor yapılamayacağını düşünüyorum.

Bu arada düzeltme; kutunun üzerindeki led şarjı gösteriyormuş. Bir, iki ve üç kez yanma ile seviyesini anlayabiliyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı