Çözüldü EFI\Boot\bootx64.efi not found hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CalyBoi

Hectopat
Merhaba, yeni laptop aldım. Lenovo Ideapad S145 FreeDOS yüklü geldi. Windows 10 USB'ye yükledim Boot ayarlarını yaptım önceliği USB'ye verdim ama açılırken aşağıdaki hatayı alıyorum ne yaptıysam düzelmedi. Yardımcı olur musunuz lütfen.

hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
içerisine attım tekrar denedim hata vermedi ama ilerledikten sonra siyah ekran kaldı. Sizce Windows 10 yanlış mı indirdim?
Yüksek ihtimal ile USB'ye eksik yazılmış.
Öncelikle yazdırdığınız ISO'yu nerden temin ettiniz belirtin.
Şu anda USB'de yazılı olan Windows 10 hangi sürümü onu da belirtin.
Size tavsiyem daha çok uğraşmadan aşağıdaki konudan tekrar temiz şekilde ilerlemenizdir.
Son düzenleme:
Sanırım ISO dosyası 4GB'dan büyük olduğu için oluyor. Boyutunu kontrol eder misiniz? Fat32, maksimum 4GB'lık dosyaları destekliyor. Eğer öyleyse
Böyle bir şey buldum. Umarım işinize yarar.
Direkt Media Creation Tool'dan yazdırmak en iyisi.
Sanırım bundan kaynaklanıyor dostum WIM dosyası hatası da almıştım büyük diye. Benim indirdiğim 6.35 GB şuan indirdiğim 4.9 GB açaba bunda fat32 seçebilecekmiyim.

Büyük ihtimalle seçemeyeceksiniz. Çok bildiğim konular değil o yüzden kesin konuşamıyorum maalesef. MCT ile yapmak daha iyi olacaktır sizin için.

Tamamdır dostum teşekkür ederim. Denediğim zaman yazacağım.

Sanırım ISO dosyası 4 GB'dan büyük olduğu için oluyor. Boyutunu kontrol eder misiniz? FAT32, maksimum 4 GB'lık dosyaları destekliyor. Eğer öyleyse.
Böyle bir şey buldum. Umarım işinize yarar.
Direkt Media creation Tool'dan yazdırmak en iyisi.

Kardeşim direkt Media creation tool u denedim ama orada Windows 10'u tekrar indiriyor ISO dosyasını USB'ye yazamıyoruz sanırım?
Yazan herkese çok teşekkür ederim halletim şu an sorun yok format atabiliyorum.
@Jang Geum'un Danji Yemeği verdiğin linkteki Windows 10'u kurdum sorun yok tamamen benim indirdiğim ISO ile alakalıymış teşekkür ederim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı