Çözüldü EFI\Boot\bootx64.efi not found hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CalyBoi

Hectopat
Merhaba, yeni laptop aldım. Lenovo Ideapad S145 FreeDOS yüklü geldi. Windows 10 USB'ye yükledim Boot ayarlarını yaptım önceliği USB'ye verdim ama açılırken aşağıdaki hatayı alıyorum ne yaptıysam düzelmedi. Yardımcı olur musunuz lütfen.

hata.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
içerisine attım tekrar denedim hata vermedi ama ilerledikten sonra siyah ekran kaldı. Sizce Windows 10 yanlış mı indirdim?
Yüksek ihtimal ile USB'ye eksik yazılmış.
Öncelikle yazdırdığınız ISO'yu nerden temin ettiniz belirtin.
Şu anda USB'de yazılı olan Windows 10 hangi sürümü onu da belirtin.
Size tavsiyem daha çok uğraşmadan aşağıdaki konudan tekrar temiz şekilde ilerlemenizdir.
Eğer flash belleğine erişebiliyorsan içindeki EFI / Boot yoluna giderek attığım dosyayı onun içine at. Eğer orada başka bir dosya varsa onu yedeğini al ve benim attığımı atıp dene.

Sonuç alamazsanız tekrar yazdırın.

Konuda yazılanları yaptım ama Rufus'da NTFS formatı var sadece FAT32 yok.

Eğer flash belleğine erişebiliyorsan içindeki EFI / Boot yoluna giderek attığım dosyayı onun içine at. Eğer orada başka bir dosya varsa onu yedeğini al ve benim attığımı atıp dene.

Sonuç alamazsanız tekrar yazdırın.

Deneyince yazacağım teşekkür ederim.
@akiyorm içerisine attım tekrar denedim hata vermedi ama ilerledikten sonra siyah ekran kaldı. Sizce Windows 10 yanlış mı indirdim?

Son düzenleyen: Moderatör:
içerisine attım tekrar denedim hata vermedi ama ilerledikten sonra siyah ekran kaldı. Sizce Windows 10 yanlış mı indirdim?
Öncelikle yazdırdığınız ISO'yu nerden temin ettiniz belirtin.
Size tavsiyem daha çok uğraşmadan aşağıdaki konudan tekrar temiz şekilde ilerlemenizdir.

Çözüm
Öncelikle yazdırdığınız ISO'yu nereden temin ettiniz belirtin.

Verdiğin konudan indiriyorum belli ki benim indirdiğim de sorun var. İndiği zaman Rufus ile tekrar yazıp deneyeceğim yalnız şöyle bir sorun var Rufus FAT32 formatı yok sadece NTFS var attığın konuda ki video da FAT32 seçili.

Rufus'tan tekrar yazdırmayı dener misiniz? O da olmazsa Media creation tool ile ISO'yu indirip deneyin.

Kardeşim 5 6 kez yükledim zaten hiçbir şey değişmedi :)

Rufus'tan önce belleğinizi FAT32 yapmanız yeterli o imajda zorunlu tekrar NTFS biçimlendiriyor zaten.
Yazdırırken bir sorun oluşmuş herhalde. Eğer belleğiniz bölüntülü şekildeyse şu adımları uygulayın;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle yazdırdığınız ISO'yu nereden temin ettiniz belirtin.

Ek olarak senin attıgın yok tu EFI klasörün de bootia32.EFI vardı sadece.
Rufus'tan önce belleğinizi FAT32 yapmanız yeterli o imajda zorunlu tekrar NTFS biçimlendiriyor zaten.
Yazdırırken bir sorun oluşmuş herhalde. Eğer belleğiniz bölüntülü şekildeyse şu adımları uygulayın;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Zaten en başta usb yi biçimlendirirken fat32 seçtim ama rufus da gene sadece ntfs çıkıyor.

Geri
Yukarı