Çözüldü EFI klasörünü sildiğim için neden hard disk görünmüyor?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Linux_Windows

Centipat
Merhaba, ben dün hata ile EFI klasörünü sildim ve BIOS'ta sadece main menu da hard disk in adı görünüyor format atarsam düzelir mi? Kullandığım işletim sistemi elemantry OS.
Not: HDD 3 ay önce aldım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ben dün hata ile EFI klasörünü sildim ve BIOS'ta sadece main menu da hard disk in adı görünüyor format atarsam düzelir mi? Kullandığım işletim sistemi elemantry OS.
Not: HDD 3 ay önce aldım.
Ah be hocam neden herşeyi karıştırıyorsunuz. Düzelmez diye düşünüyorum.

Artı -1 Eksi
Linux ile dual boot kullanıyorsanız arada sırada EFI bölümünde oluyor böyle şeyler. Girmeden önce kodların işlevini araştırın, bağlantısını verdiğim makale için de aynısı geçerli. Örneğin sizde EFI bölümü olabilir önce diskinizi seçin sonra kodu girin list vol. Boşuna 100 MB ikinci bir bölüm oluşturmamış olursunuz. Seçtiğiniz disklerin, bölümlerin de önemi var. Dosyalarınız silinsin istemezsiniz.

Sorun BIOS ayarları mı EFI bölümü mü, önce bundan emin olun. Format atmaya gerek kalmayabilir. Linux Legacy, Windows UEFI kurulduysa BIOS ayarlarını farklı yapmanız gerekir. Windows Bootloader bu yüzden görünmüyor olabilir.

Olur ama tüm diskleri kurulumda silecekseniz hem Linux hem Windows dolayısıyla EFI bölümü de gitmiş olacak. Sıfır kurulumdan bir farkı kalmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı