Ege Üniversitesi İİBF nasıldır?

Roon35

Hectopat
Daha fazla  
Selam, sonuçlar açıklandıktan sonra burayı bayağı bir darladım. 175K sıralama yaptım, Ege Ünv.'de Türkçe İşletme, İktisat gelecek gibi duruyor. Asıl hedefim Ankara'da iyi bir üniversite okumaktı ama Ankara'da gelen üniversiteler pek ilgimi çekmedi. Ben de kendi şehrimde gelebilecek yerlere bakayım dedim. Ege'de de DEÜ'de de İİBF bölümleri geldiğini gördüm. Ana hedef Ankara olduğu için pek bakmamıştım Ege'nin ve DEÜ'nün İİBF'lerine. Buralar hakkında biraz bilgi sahibi olayım dedim. Artıları nedir, eksileri nedir, staj imkanları nasıldır? Mezun olduktan sonra iş imkanları nasıldır? Bilen birileri aydınlatırsa sevinirim. (2. mezun senemdi bu sene.)

İktisat için Boğaziçi, ODTÜ, YTÜ, İÜ, TOBB, Bilkent, KOÇ, Sabancı düşünülebilir. Tabi burada yoğunlaşmak istediğiniz alanda önemli: finans, mikro, makro belki maliye gibi alanların hepsi her fakültede aynı kalitede kadroyu (o alanda çalışma yapan) ya da imkanı bulundurmuyor. Yahu iyi güzel de bu dedikleriniz tutmuyor ki, diyebilirsiniz. Onun için de tercihinizi puanınıza göre sıralarsanız daha iyi olur. Tutmazsa MYP ile şansınızı deneyebilirsiniz. Fakat yine olmazsa da ilgili dersleri verirken bir taraftan daha iyi üniversite için çalışabilirsiniz.
Not: Eskisi kadar olmasa da İzmir'den iyi olarak Ankara Siyasal da düşünülebilir. Fakat iktisadı teknik üniversitede bitirirseniz artısı daha çok olur. İşletme için durum biraz daha zor/karışık.

Sadece sosyallik için iyi yoksa örgün iibf okucağına açıköğretim oku
Eğitim seviyesi bu denli düşük mü cidden

İktisat için Boğaziçi, ODTÜ, YTÜ, İÜ, TOBB, Bilkent, KOÇ, Sabancı düşünülebilir. Tabi burada yoğunlaşmak istediğiniz alanda önemli: finans, mikro, makro belki maliye gibi alanların hepsi her fakültede aynı kalitede kadroyu (o alanda çalışma yapan) ya da imkanı bulundurmuyor. Yahu iyi güzel de bu dedikleriniz tutmuyor ki, diyebilirsiniz. Onun için de tercihinizi puanınıza göre sıralarsanız daha iyi olur. Tutmazsa MYP ile şansınızı deneyebilirsiniz. Fakat yine olmazsa da ilgili dersleri verirken bir taraftan daha iyi üniversite için çalışabilirsiniz.
Not: Eskisi kadar olmasa da İzmir'den iyi olarak Ankara Siyasal da düşünülebilir. Fakat iktisadı teknik üniversitede bitirirseniz artısı daha çok olur. İşletme için durum biraz daha zor/karışık.
Teşekkür ederim düşünceleriniz için.

Eğitim seviyesi bu denli düşük mü cidden
Eğer 7-8 üniversite harici bir yere giderseniz maalesef evet. Özellikle son 3-4 senede iyice rezalet bir hal aldı. Kimisi müfredat yüzünden kimisi akademik kadrosuzluktan. Tabi üniversite tek başına etmen değil, kendinizi geliştirmeyi sakın ihmal etmeyiniz ama bu geliştirmenin yönlendirilmesi, imkan ve ağ (network) bakımından çok mühim.
Teşekkür ederim düşünceleriniz için.
Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Şimdiden başarılar dilerim.

Eğer 7-8 üniversite harici bir yere giderseniz maalesef evet. Özellikle son 3-4 senede iyice rezalet bir hal aldı. Kimisi müfredat yüzünden kimisi akademik kadrosuzluktan. Tabi üniversite tek başına etmen değil, kendinizi geliştirmeyi sakın ihmal etmeyiniz ama bu geliştirmenin yönlendirilmesi, imkan ve ağ (network) bakımından çok mühim.

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana. Şimdiden başarılar dilerim.
Dediklerinizde sonuna kadar haklısınız hocam esasen Hacettepe İşletme çok ilgimi çekiyordu ama kime sorsam bir seneni daha Hacettepe için harcayacağına Ege'ye git kendini geliştir diyor ve aşırı kafamı karıştırıyor bu durum.

Geri
Yukarı