Egea ile uzun yola çıkılır mı?

Soruya bak.. Bu sorunun sorulma amacı ya egea veya fiat'ı küçümsemek, bu araçlara binen insanlara tepeden bakmak ya da araçlar hakkında en ufak bilgisi olmamak olabilir. Egea fiyatına göre gayet konforlu, motoru aşırı performanslı, güvenliği de ortalamadan hallice bir araçtır. Yok Fiat tenekeymiş yok Renault kartonmuş bilmem ne. Git o zaman Volvo'ya, Mercedes'e bin kardeşim. Fiat veya Renault olmasa arabaya binemez bu millet. En çok satılan araçlara bakarsanız göreceksiniz zaten. En fiyat/performans araçlar Fiat'ın araçlarıdır. Ha param varsa tabiki Fiat'a binmem, kimse binmez. Ama ortalama gelirli biriyseniz Fiat ve muadili araçlar biçilmiş kaftan.

@Mubis10 İlk 5 yıldız aldıkları dönemde platform güvenilirliği 4 yıldızı getiriyordu direkt, ek güvenlik donanımları henüz gelişmiş değildi. Şimdi platformdan 3 yıldız geliyor, ek güvenlik donanımlarından 2 yıldız geliyor.

İlk 5 yıldız alınan dönemde Renault'nun yaptığı muazzamdı, şimdi çarpışma anı kadar bunu engellemek de önemli bir kriter olarak sayılıyor. Fiat Egea'nın o güvenlik ekipmanları olmadan aldığı 3, donanımlı halindeki 4 yıldıza laf ediyorlar da hiçbiri bu arabanın yenilenen kriterlerde geçmişin arabalarının hepsinden güvenli olduğunu anlayamıyorlar. Renault için teneke demek de ayrı bir konu zaten, hayatında tavuk yemeden tavuğun tadı hakkında yorum yapmak neyse Renault için teneke diyenlerin de arabaların hiçbir şeyinden anlamayıp yorum yapması aynı şey.

@Mubis10 İlk 5 yıldız aldıkları dönemde platform güvenilirliği 4 yıldızı getiriyordu direkt, ek güvenlik donanımları henüz gelişmiş değildi. Şimdi platformdan 3 yıldız geliyor, ek güvenlik donanımlarından 2 yıldız geliyor.

İlk 5 yıldız alınan dönemde Renault'nun yaptığı muazzamdı, şimdi çarpışma anı kadar bunu engellemek de önemli bir kriter olarak sayılıyor. Fiat Egea'nın o güvenlik ekipmanları olmadan aldığı 3, donanımlı halindeki 4 yıldıza laf ediyorlar da hiçbiri bu arabanın yenilenen kriterlerde geçmişin arabalarının hepsinden güvenli olduğunu anlayamıyorlar. Renault için teneke demek de ayrı bir konu zaten, hayatında tavuk yemeden tavuğun tadı hakkında yorum yapmak neyse Renault için teneke diyenlerin de arabaların hiçbir şeyinden anlamayıp yorum yapması aynı şey.
Güzelce açıklamışsınız teşekkürler.

Renault, Fiat beğenmeyen çoğu kişi de Ford hayranı. Sağlam araba biliyoruz ama Euro Ncap den 3 yıldız alan Mustang var. O zaman Ford çöp. Clio bazı BMW, Mercedes, Audi, Volvo modellerini geçiyor Euro Ncap de. Çöp denilen Clio bile. Artık eskisi gibi kafalarına göre araba üretmiyor kimse.

Neden çıkılmasın? Böyle sorunca sanki hiç Mercedes'den aşağı bir araca binmemiş gibi gözüküyorsunuz. :D
Hocam genelde orta segment SUV tarzı arabalara bindim. Ne olursa olsun bu araç can taşıyacak ve bu konuda hassasım.
Soruya bak.. Bu sorunun sorulma amacı ya egea veya fiat'ı küçümsemek, bu araçlara binen insanlara tepeden bakmak ya da araçlar hakkında en ufak bilgisi olmamak olabilir. Egea fiyatına göre gayet konforlu, motoru aşırı performanslı, güvenliği de ortalamadan hallice bir araçtır. Yok Fiat tenekeymiş yok Renault kartonmuş bilmem ne. Git o zaman Volvo'ya, Mercedes'e bin kardeşim. Fiat veya Renault olmasa arabaya binemez bu millet. En çok satılan araçlara bakarsanız göreceksiniz zaten. En fiyat/performans araçlar Fiat'ın araçlarıdır. Ha param varsa tabiki Fiat'a binmem, kimse binmez. Ama ortalama gelirli biriyseniz Fiat ve muadili araçlar biçilmiş kaftan.
Kimseyi küçümsediğim yok. Bir uzun yol arabası son derece güvenli, konforlu olmalı can güvenliği herşeyden önemli. Motoru aşırı performanslı yazmışsınız da anlamadım 0-100 Km si 12 sn. olan bir araç mı performanslı ? Param olmasa bile eğer can güvenliğim riskliyse uzun yola gitmem.

Yorumları okudukça halimize çok üzüldüm gerçekten. Arkadaşlar sizin canınız bu kadar kıymetsiz mi uzun yola güvensiz bir arabayla çıkacaksınız ? Ayrıca soruyu Egea'nın güvenliği yeterli midir mahiyetinde sordum hemen atlamayın yani Egea'ya kötü diyen yok daha önce hiç binmedim.

@svsbyfndsi Euro NCAP'te Alman premiumlar 3-4 yıldız zor alırken ilk 5 yıldız alan ve platform mühendisliğinin yeni çağını başlatan markanın Renault olduğundan haberleri yok. Şu anda diğer tüm markalar platform mühendisliğini Renault'nun o devriminin üzerine yapıyorlar haberleri yok. :D

Geçen haftalarda bu markalara teneke diyenlere sağlam saydırmıştım sayfalarca, yetmemiş. Yenileri gelmiş ağlamak için.
Zaten haberi olan insan gelip 2 kelime ile çöp, teneke deyip gitmez. Var ise böyle bir iddiaları buyursunlar bunu biz teknik olarak açıklasınlar. Bizdeler öğrenelim neden teneke veya çöp imiş?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı