Eğitilebilir kedi önerisi

Kediler hükmedebileceğiniz hayvanlar değil. Şu olsun bu olsun diye kedi sahiplenmeyin. Kriter yazan adam da hayvan sevgisi olduğunu zaten düşünmüyorum orası ayrı konu da. Hayvana da kendinize de eziyet etmeyin. Yol yakınken dönün.

Merhaba kendime uygun bir kedi sahiplenmek istiyorum ö. Ncelikle söylemeliyim ilk kedi sahiplenişim istediğim kriterler:
Akıllı eğitilebilir olsun.
Bakımı çok uğraştırmasın.
Evde 2-3 saat tek durabilmeli.
Sevecen kucakta durmayı vs. sevmeli.
Tüy dökme falan yapmasın veya az yapsın.
Eğer mümkünse suyu sevsin yüzmekten falan hoşlansın.

Şimdiden teşekkürler.
Siz kedi değil hizmetçi arıyormuşsunuz gibi geldi.(!)

Sokaktan kedi sahiplen mama karşılığında her şeyi yapar.
evde kedim var pahalı mamaları sevmiyor ama günde en az 1 tane domates yiyor. Alışkanlığından vazgeçiremedim

Sokaktan kedi sahiplen mama karşılığında her şeyi yapar.
evde kedim var pahalı mamaları sevmiyor ama günde en az 1 tane domates yiyor. Alışkanlığından vazgeçiremedim
Sokaktan alırsa ve "aramızda bağ olsun" diyip yavru kedi almaya kalkarsa 1 aylıktan daha küçük kedi alabilir.Kedilerin alınlarında yazmıyor sonuçta.

Çok uzun yıllardır sokak hayvanlarını sahiplenen bir hayvanseverim. Evimde 6 kedime, bahçemde 22 tanesine bakıyorum. Hepsi bakıma muhtaç, tıbbi yardım olmadan hayatta kalamayacak ve yardıma muhtaç hayvanlardı. O kadar çok yardıma muhtaç hayvan var ki, inanamazsınız. Öncelikle şunu belirtmeliyim; eğer ilk defa hayvan sahiplenecekseniz bu işi daha önce deneyimlemiş bir yetişkinin yardımı ile yapmanızda fayda var. Hepsinden önce bir canı sahiplenmenin gerektireceği zorluklara hazır mısınız? Heves ile değil bir canı sokaktan kurtarmak ya da hayatta kalabilmesi amacıyla sahiplenin. Bunun dışında "hoşunuza gittiği için" lütfen sahiplenmeyin. Hele ki para ile lütfen satın almayın. Elbette direkt yargılama gibi bir amacım yok ama seneler içinde gördüklerimin çok azını görmüş olsanız cinnet getirirsiniz. Bunlar dışında merak ettikleriniz varsa cevaplarım. Söylediklerim yeterli olmuştur diye düşünüyorum. Hayvan sahiplenmenin etikleri dışındaysa üzerine daha fazla düşünmenizi tavsiye ederim.

Sokaktan alırsa ve "aramızda bağ olsun" diyip yavru kedi almaya kalkarsa 1 aylıktan daha küçük kedi alabilir.Kedilerin alınlarında yazmıyor sonuçta.
Kedim böyle zaten annesi 3 yavru doğurdu ve diğer yavruları taşırken araba çarpması sonucu öldü. Bende hayatta kalan son kediyi sahiplendim.

Geri
Yukarı