Eğitim seviyesine göre mi oy verme hakkı olmalı?

+50 değil de dediğim gibi +65 daha doğru bence. Çünkü insan yaşlanınca bazı şeyleri göremiyor,yeni teknolojileri de takip edemiyor(çoğunluğundan bahsediyorum). Ayrıca,2019 belediye seçimlerinden önce emeklilere 1000 lira vermişti uzun adam. Dedem de seçimde malum partinin belediye başkan adayına oy verdi.Ayrıca dedem koyu akp'li değil.Bazı şeyleri anlayamıyor bence.

Benim haricimdekiler oy vermemeli. En entelektüel, en bilgili, en kahin, en idealist, en en enim ben.

Diploma sahibi olmakla bilgili ya da zeki olunmuyor. Basit bir soru sorulsun. Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş tarihi, TBMM'nin açılımı gibi sorular olabilir. Bilemeyen oy kullanmasın.

En az 8 seans psikolog tarafından görülmüş birisi ve ona ait hazırlanmış bir psikoteknik raporu yeterli bence. Eğitim seviyesi de, eğitim de, statü de hiçbir şey ifade etmiyor. Bakıyorsun profesörün teki en büyük dallama çıkıyor, aynı kurumdan mezun iki doçentten biri tetanos aşısına karşıyken öteki corona aşısına teşvik veriyor.

edit: Ailesi ile aynı siyasi düşünceyi kullananların oyları geçersiz sayılmalı. Değişen dünyada gelişen fikirlerin bağnazlığa kurban gidilmesini önlemenin belki yanlış fakat geçerli bir yolu. Atatürk gelişen dünya ile fikirlerinin günün birinde çelişeceğini, ve bu durumda çözülmesi gereken yolun bilim olduğunu söylemiş. Uzaylılar gelip marsta koloni kurmamıza yardım ettiklerinde hala ırklar üstünden milliyetçilik yaparsak bayağı avanaklık etmiş oluruz

Bizi yönetenleri eğitmek gerekli bence. Halkı eğitmek te önemli tabi ki ama bizi yönetecek kişilerin bu konuda uzun yıllar eğitim alması gerektiğini düşünüyorum. Kaliteli üniversitelerde bölümler açılmalı ve sadece buralardan mezun olanların yönetici olmaya hak kazanması gerektiğini düşünüyorum.

Halkın yöneticilerin kölesi olmadığını, tam tersine hizmet edilmesi gereken kişiler olduğu fikri ve daha bir çok yöneticilerde gerekli olan kazanımların bu bölümlerde verilmesi gerekli.

Geri
Yukarı