Eğitim sistemi nasıl olmalı?

Her yükün eğitim sisteminde olduğunu düşünmüyorum. İşin aslı öğrencide bitiyor. Ve öğrenci düzenini sağlamakta milli eğitime düşüyor. Öncelikle öğrencilerin nasıl daha iyi öğrenebildiklerini araştırıp yürürlüğe koymalılar.

Her yükün eğitim sisteminde olduğunu düşünmüyorum. İşin aslı öğrencide bitiyor. Ve öğrenci düzenini sağlamakta milli eğitime düşüyor. Öncelikle öğrencilerin nasıl daha iyi öğrenebildiklerini araştırıp yürürlüğe koymalılar.
Peki MEB böyle bir şey yapmak için poposunu kaldırıyor mu? Hayır. Çünkü onlar parasını kazanıyor. Banane ülkenin geleceğinden diyen insanlarla dolu. Çoğu da birbiriyle akraba zaten.

Her şeyin ezber olmaması lazım. Sırf sınavda kafa ve yazılı kağıtları dolsun diye aptal aptal bilgileri ezberliyoruz. Bu aptallığın artık çöpe atılması gerek diye düşünüyorum.

Eğitim olmamali diyecegim de kapital dünya düzeninde mantiksiz gelir size. Her ebeveyn tek çocuk yapip ikisinin birlikte bilgileriyle harmanlanmis yeni bir nesil ortaya cikmali dedim ya kapital duzende mantiksiz gelir size. Tabi ebeveynlerin egitim performansina gore ikinci cocukta dusunulebilir 3. egitecek ebeveynlerin olacagini pek zannetmiyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı