Eğitimde aile mi, okul mu önemlidir?

Arkadaşlar yarışma var ve fikir alışverişinin en iyi olacağını düşündüm. Cevaplarınızı bekliyorum (ikisi de demeyin lütfen bu bir yarışma 2'si diye bir cevap yok)
Aile binanin bir kismini yapar, belki ailen cahilse binani tamamlamak icin cok ugrasirsin. Ailen bilgiliyse binani tamamlamak icin daha az ugrasirsin.

Lütfen anlat hocam biz hiçbir şey bulamadık. Uğraşıyoruz sabahtan beri...

Büyük ihtimalle konuşmayı ailede öğrendiklerini tez olarak sunacaklar. Konuşmak zaten içgüdüsel bir eğilim buna bakarsak köpekler de kendi aralarında anlaşıyorlar havlayarak. Siz de okuma ve yazmanın okulda öğrenildiği gerçeği ile onların tezlerini çürüteceksiniz. Artık "kreş"ler bile okul öncesi eğitim kurumları olarak adlandırılıyor. Okul bir hayat gerçeğidir.

Aynı zamanda bireye meslek kazandırıp maddi olarak ayakta durmasını sağlayan kurum da aile değil okul dur.

Büyük ihtimalle konuşmayı ailede öğrendiklerini tez olarak sunacaklar. Konuşmak zaten içgüdüsel bir eğilim buna bakarsak köpekler de kendi aralarında anlaşıyorlar havlayarak. Siz de okuma ve yazmanın okulda öğrenildiği gerçeği ile onların tezlerini çürüteceksiniz. Artık "kreş"ler bile okul öncesi eğitim kurumları olarak adlandırılıyor. Okul bir hayat gerçeğidir.

Aynı zamanda bireye meslek kazandırıp maddi olarak ayakta durmasını sağlayan kurum da aile değil okul dur.
Hocam anti tez ve tezlerini sunarmısınız?

Aile.

Ahlak zekadan daha önemlidir bence. Aile eğitimi düzgün olursa çocuk sadece ahlaklı değil zeki de olur. Zekadan kastım bilim, teknoloji bilmek değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı