Eğitimde neden laptop kullanılmıyor?

Arkadaşlar sizce neden eğitimde bilgisayar kullanmaya izin verilmiyor? Yani teknoloji devrindeyiz bazı insanlar bilgisayarı oyun dışında işe yaramaz olarak görüyor, anlamıyorum. Bence eğitimde tablet bilgisayar kullanılsa daha iyi olmaz mı çocuklarda bilgisayarın farklı alanlarda kullanılabileceğini öğrenir. Mesela eğitim hesabı ile ders sırasında öğretmenler belli uygulamalara giriş izni verir diğerlerine giremez öğrenciler okul bitincede normal kullanırlar. Herkesin yapması gerekmiyor ama isteyenler kullanabilir artık günümüzde Z kitaplar yaygınlaştı. Mesela ayrıca notta tutabilirler sizce olmalı mı olmamalı mı, artıları eksileri neler olur? Fikirleriniz söyleyin.

Kesinlikle katılıyorum. Bazı ülkelerde oyun bile oynanıyor derslerde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar sizce neden eğitimde bilgisayar kullanmaya izin verilmiyor? Yani teknoloji devrindeyiz bazı insanlar bilgisayarı oyun dışında işe yaramaz olarak görüyor, anlamıyorum. Bence eğitimde tablet bilgisayar kullanılsa daha iyi olmaz mı çocuklarda bilgisayarın farklı alanlarda kullanılabileceğini öğrenir. Mesela eğitim hesabı ile ders sırasında öğretmenler belli uygulamalara giriş izni verir diğerlerine giremez öğrenciler okul bitincede normal kullanırlar. Herkesin yapması gerekmiyor ama isteyenler kullanabilir artık günümüzde Z kitaplar yaygınlaştı. Mesela ayrıca notta tutabilirler sizce olmalı mı olmamalı mı, artıları eksileri neler olur? Fikirleriniz söyleyin.

Hocam aslında dediğiniz doğru ama maalesef eğer okulun Wi-Fi'sine bağlanırsa bütün sınıflar Wi-Fi ağı çöker sınıftaki çocuklar sen benim faremi aldın onu aldın ders böyle olmaz priz yetersizliği de var.
Tabii isteyen getirsin büyük sınıfların çalma ihtimali zaten bilgisayarı kurana ve derse başlayana kadar ders biter tablet ve telefon olayı daha kötü olur.

Çok haklısın. Bizim eğitim anlayış biçimimiz biraz gerici olduğu için ilkokul ve lisede izin verilmiyor. Galiba üniversitede izin veriliyor. Bence kesinlikle laptop defterlerden daha faydalı.
Millet test kitabını bulamıyor, nasıl bilgisayar bulsun?

Geri
Yukarı