Eğlence - Tasarım - Programlama için Linux dağıtımı önerisi

Kullanmıştım zaten.
Başka bir dağıtım denemek istiyorum. Sizce Pop!_OS nasıldır veya Arch tabanlı dağıtımlar örnek: EndeavourOS, Manjaro gibi.
Manjaronun GEç güncelleme aldığı ve Arch tabanlı olması dışında Archla hiç bir alakası olmadığına dair şeyler duydum gavur linux subredditlerine. Biraz da fantastik bir firma iki defa yanlışlıkla AUR'u DDoSlamış.

Pop sadece canlıda kullandım, Ubuntuya göre daha az yazılımla gelen bir os gibi geldi ama en nihayetinde yine Ubuntu based.
Endeavour OS tavsiye eden çok duydum yine denemedim.
Arch çok güzel tasarım olarak. Ama işine yararmı bilmiyorum. Bence Kali Linux kullanabilirsin.
Arch arayüzsüz gelir.
Kali son kullanıcının en son kullanması gereken dağıtım falan. Gereksiz dolu bir işletim sistemi ve hiç biri de son kullanıcı için değil.

Manjaro'nun GEç güncelleme aldığı ve Arch tabanlı olması dışında Arch'la hiçbir alakası olmadığına dair şeyler duydum gavur Linux subredditlerine. Biraz da fantastik bir firma iki defa yanlışlıkla AUR'u DDoSlamış.

Pop sadece canlıda kullandım, Ubuntu'ya göre daha az yazılımla gelen bir OS gibi geldi ama en nihayetinde yine Ubuntu based.
Endeavour OS tavsiye eden çok duydum yine denemedim.

Arch arayüzsüz gelir.
Kali son kullanıcının en son kullanması gereken dağıtım falan. Gereksiz dolu bir işletim sistemi ve hiçbiri de son kullanıcı için değil.

Arch Linux'ü başka dağıtımla karıştırdım pardon💩

Yeni bir dağıtım yapmaya çalışıyorum. Adı ROX olacak 999 yıla hazır olur herhalde🤣 Tamam şaka yaptım birkaç aya belki... Ve bence KDE plasma tabanlı dağıtımlar iyi olabilir. Mesela KDE neon için yazılmış bir sürü program var. Kodlama için Kate yazılımı sistemle birlikte geliyor, tasarıma Krita, vb...
Exe default açılıyor mu hocam?

Arch çok güzel tasarım olarak.
Bence de. TTY1 bir başka oluyor.

Fedora silverblue ve blendos gibi işletim sistemleri ihtiyacına daha uygun olabilir. Subsystem mantığını kullandığını için her dağıtımdan istediğin paketi yükleyebilirsin. Tabii bunu distrobox yükleyebildiğin her dağıtımda yapabiliyorsun ama bu dağıtımlar buna optimize geldikleri için daha kolay bir kullanım sunabiliyorlar.

Arch çok güzel tasarım olarak. Ama işine yararmı bilmiyorum. Bence Kali Linux kullanabilirsin.

Kali Linux gündelik kullanım için hiç iyi değil ve zaten eğlence ile alakası yok yapan kişiler bile Live USB ile kurulmadan kullanılmasını öneriyor.

Yanlış anlamayın ancak her gün bu konuların açılması sıkmadı mı?

Ben ne amaçla kullanacağımı söyledim. İsteyen konuya yazabilir veya yazmayabilir ayrıca bu konuları açmak yasak değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı