EGM: Cumhurbaşkanımıza yönelik #ölmüş etiketiyle paylaşım yapanlar hakkında işlem başlatıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eki Görüntüle 1205340

Bunun için de işlem başlatılacak mı?

1635957566513.png

1635957586499.png

Bu arkadaş 1000 sene öncesinde kalmış bunu ciddiye almaya gerek yok.

EGM atama hakaretlerde kılını oynatmıyor. :(
Yanlış!!!! Sadece basına çok fazla yansımıyor.

"
....Emniyet Genel Müdürlüğü, sosyal medya ortamında 7/24 esasına göre siber devriye faaliyetleri yürütmektedir.

Siber devriye faaliyetleri kapsamında, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun çerçevesinde Atatürk’e yönelik hakaret suçları ile TCK 299 maddesi gereğince Cumhurbaşkanına Hakaret suçları resen takip edilmektedir. Bakan, milletvekili ya da benzer siyasi kişiliklere yönelik olarak işlenen hakaret suçları takibi şikâyete bağlı suçlar kapsamında değerlendirildiğinden ancak kişilerin şikâyeti üzerine adli makamların talep ve talimatları doğrultusunda işlemler yapılmaktadır...
"

rtereisbaskomutangalaksininlideri.PNG

Bi' olaylara bakmak için Twitter TT'lerine baktımda girdiğim gibi çıktım miğdem bulandı gerekmedikce Twitter'i kullanmayın arkadaşlar kullanacaksanızda beyninizi bir köşeye koyun.

EGM atama hakaretlerde kılını oynatmıyor. :(
Katılmıyorum. Geçmişte Atatürk büstünü tokatlayanlara karşı egm harekete geçmişti. Atatürk hakkında Anıtkabir'deki bir videosu ile sosyal medyada atıp tutan bir kadın göz altına alınmıştı, daha sonrasında çıkartıldığı mahkemece tutuklandı. Bunun gibi bir kaç örnek daha var. Kaynaklarını buldukça paylaşırım.
İkinci attığım haberdeki de Almanya'da yaşadığı için müdahalede bulunulmadı. Türkiye Cumhuriyeti ana yasasının 5816 sayılı kanununca Atatürk'e hakaret etmek ve adına işlenen tüm suçlar yasaklanmıştır. Hükümete karşı çıktığınızı biliyorum. Bende çıkıyorum. Fakat haklıya hakkını vermezseniz gelişme gösteremeyiz.

Konu içinde;
Bir düşünceye, bir yapıya, bir hükümete, bir kuruma karşı çıkmanın/protesto etmenin yolu bu değil. Hakaret etmek hiç bir zaman, hiç bir devirde çözüm olmadı. Hakaret ederek hiç bir zaman hiç bir yere varamayız. Bir iş yapılırken kurallarına uygun yapılmalıdır. Hakaret ederek, kavga çıkartarak bir şeyler başarmaya çalışanları desteklemiyorum.

Bu ölüm paylaşımlarını görmedim ama konuyu görünce aklıma ilk gelen Çaycı Hüseyin oldu. 🤣 Çaycı Hüseyin yalan haberler için dava açsa yerli instagram sayfası kalmayacak. 😁

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı