eGPU ile dahili ekran kullanılabilir mi?

Harici ekran ile yaparsanız daha yüksek performans alırsınız. ThunderBolt 3'ün 40 GBPS bant genişiliğini bir de görüntü aktarmak için kullandığınız zaman 10-15% daha bir performans kaybı yaşatıyor.

1598082656842.png

ThunderBolt 3 ile eGPU yaptığınız zaman BIOS sorunu yaşayacağınızı sanmam. O tip sorunlar; Wi-Fi kartını söküp adaptör ile eGPU yapmaya çalışanlar için geçerli.

Thunderbolt 3 ile az da olsa diğer yöntemlere göre bu sorunlar yaşanabilir yani? Üzücüymüş.
Bazı markalarda BIOS versiyonları önem arz ediyor halledilebilir bir sorun.
ThunderBolt 3 ile eGPU yaptığınız zaman BIOS sorunu yaşayacağınızı sanmam. O tip sorunlar; Wi-Fi kartını söküp adaptör ile eGPU yapmaya çalışanlar için geçerli.
Dediğiniz olay whitelist ile alakalı bir durum. BIOS uyum sorunları her bilgisayarda olabilen bir durum kullandığınız arayüz fark etmeksizin.

Harici ekran ile yaparsanız daha yüksek performans alırsınız. ThunderBolt 3'ün 40 GBPS bant genişiliğini bir de görüntü aktarmak için kullandığınız zaman 10-15% daha bir performans kaybı yaşatıyor.

Eki Görüntüle 645553

Böyle farklı bir yöntem için kabul edilebilir bir performans kaybı gibi duruyor.
Değerli bilgi ve görüşleriniz için teşekkürler arkadaşlar. Görsellik benim için çok önemlidir. Çektiğim fotoğraf ve videolar dışında, günlük olarak film izlemek ve oyun oynamak için bile çok üst düzey görsellik istiyorum. OLED teknolojisi benden uzak dursun. Ancak mini-LED ekranlar da henüz ulaşılabilir değiller. Hem mobilite olsun hem de IPS ekranlı ve mini-LED aydınlatmalı bir görsellik aradığım için bu bilgileri edinmek istedim. Hali hazırda kurgu işleri için çok pahalı ASUS proart monitörler var. Ancak bana göre değiller. Ben video render ya da kurgu işlemleri ile ilgillenmiyorum. Çok fazla gelirler. Geriye MSI creator 17 var. Bilemedim.
Son araştırmalarım neticesinde dahili ekran ile kullanıldığı zaman performans kaybının çok fazla olduğuna ve EGPU'ya yazık olacağına karar verdim. Konu nihayete erdiği için kapatılabilir. Görüş bildiren ve bilgilendiren arkadaşlara teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı