Çözüldü eGPU nasıl kullanılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rüzgaradam

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistem özelliklerim:

ASUS Vivobook 15.
512 GB SSD.
8 GB RAM.
Intel UHD Graphics ekran kartı.

eGPU almam gerek. eFootball oynarken beni hüsrana uğratıyor. Hangi eGPU alınmalı ve nasıl kullanmalıyım?

Çözüm
Thunderbolt portu yoktu diye hatırlıyorum sahip olduğunuz sürümün. Ondan dolayı ilk seçenek elenir. 2. seçenek ise gerçekten gerekliliği tartışılan bir durum. PCI-e slotundan takılabiliyor. Bu ya M.2 SSD slotu olacak ya da Wi-Fi slotu, mantıken M.2 slotundan kimse vaz geçmiyor. Wi-Fi adaptörü veya Ethernet ile kullanmak mümkün internete erişmek için. Gerekli olan şeylere gelirsek; eGPU aparatı, bir adet desktop ekran kartı ve PSU gerekli. Ekstra olarak PCI-e üstünden bağlanacağı için artık bir laptop gibi kullanmanız pek zor olacak. Alt tarafı açık veya kasa kesik kullanacaksınız. Masrafları kendisi kurtarmıyor ve laptop CPU'nuz pek güçlü değil. Tavsiyem eGPU masrafı yerine laptopu satıp harici GPU bulunan bir laptop almanız olur.
Thunderbolt portu yoktu diye hatırlıyorum sahip olduğunuz sürümün. Ondan dolayı ilk seçenek elenir. 2. seçenek ise gerçekten gerekliliği tartışılan bir durum. PCI-e slotundan takılabiliyor. Bu ya M.2 SSD slotu olacak ya da Wi-Fi slotu, mantıken M.2 slotundan kimse vaz geçmiyor. Wi-Fi adaptörü veya Ethernet ile kullanmak mümkün internete erişmek için. Gerekli olan şeylere gelirsek; eGPU aparatı, bir adet desktop ekran kartı ve PSU gerekli. Ekstra olarak PCI-e üstünden bağlanacağı için artık bir laptop gibi kullanmanız pek zor olacak. Alt tarafı açık veya kasa kesik kullanacaksınız. Masrafları kendisi kurtarmıyor ve laptop CPU'nuz pek güçlü değil. Tavsiyem eGPU masrafı yerine laptopu satıp harici GPU bulunan bir laptop almanız olur.

Çözüm
Hocam 5 yaşından beri PC kullanıcısıyım vallahi hiç bir şey anlamadım :D Ama teşekkür ederim. En iyisi laptopu satıp daha iyisini almak. Teşekkür ederim.

Hocam 5 yaşından beri PC kullanıcısıyım vallahi hiçbir şey anlamadım :D Ama teşekkür ederim. En iyisi laptopu satıp daha iyisini almak. Teşekkür ederim.

Thunderbolt olmadan biraz karışık bir durum maalesef.

Geri
Yukarı