eGPU nedir?

Laptoplara ekran kartı takılmıyor diye biliyorum sadece RAM takılabiliyordu galiba.

Thunderbolt üstünden yapılabiliyor, ekstra kutuları mevcut. Bir ekran kartı alıp kasaya takar gibi kutuya takıyoruz sonra kabloyu laptopa ve tadaaa, artık güçlü bir ekran kartına sahipsiniz.

Laptoplara ekran kartı takılmıyor diye biliyorum sadece RAM takılabiliyordu galiba.

Aparatlar ile Laptop Wi-Fi yerine takılan harici ekran kartları oluyor. Ama işlemci yeterli olmuyorsa mantıklı olmuyor bu işlem.

Peki mantıklı mı fiyatına değer mi?

Pek değmiyor açıkçası. Yine orijinal ekran kartına göre mantıklı olabiliyor. Fiyatına değmiyor sadece.

Benim bildiğim ekran kartı kasanın içinde değil dışında oluyor.

Benim bildiğim ekran kartı kasanın içinde değil dışında oluyor.

Aparatlar ile laptop Wi-Fi yerine takılan harici ekran kartları oluyor. Ama işlemci yeterli olmuyorsa mantıklı olmuyor bu işlem.

Pek değmiyor açıkçası. Yine orijinal ekran kartına göre mantıklı olabiliyor. Fiyatına değmiyor sadece.

CASPER CN-V5K6200A CORE İ5 6200U 2.3GHZ-8GB RAM-1TB HDD-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da dostlar benim laptopum bu buna ekran kartı takmak mantıklı mı kasa bilgisayarım gayet yeterli ama seyahat edeceğim zamanlarda oyun oynayamıyorum?

CASPER CN-V5K6200A CORE İ5 6200U 2.3GHZ-8GB RAM-1TB HDD-15.6"-2GB-W10 NOTEBOOK fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da dostlar benim laptopum bu buna ekran kartı takmak mantıklı mı kasa bilgisayarım gayet yeterli ama seyahat edeceğim zamanlarda oyun oynayamıyorum?

Mantıklı değil. İşlemci U serisi. Yani iş, ofis için uyumlu bir işlemci. Ekran kartı taksan bile besleyemez ve darboğaz olur. Mantıklı değil o yüzden.

Eğer eGPU kullanırsanız seyahat ederken sökmeniz gerekir. Çok uğraştırıcı olur. eGPU kullanırken bilgisayarı taşıyamazsınız zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı