eGPU rehberi

Burada zaten mevcut?

Demek istediğim eski, Thunderbolt desteklemeyen veya eGPU kutularına parası yetmeyenler için olan mini PCI express ve M.2 portunu kullanan eGPU rehberiydi. En son baktığımda fiyatları 2.000 TL'ye çıkabiliyordu bu kutucukların... Zaten eGPU yapan kesimin büyük çoğunluğunun laptopunun Thunderbolt desteklediğini sanmıyorum 🙂

Şu an için düşünmüyoruz açıkçası. İşler biraz daha rahatlarsa olabilir.

Piyasada çok fazla yanlış bilgi ve bilgi fazlalığı var eGPU noktasında. Technopat ailesi tarafından profesyonel bir rehber yapılırsa gerçekten çok iyi olur. Özellikle yaşanan sürücü problemleri hakkında. Takipteyiz :)

Merhabalar, eski konuya yazmak istemezdim ama forum içerisinde örneğini bulamadım.

MacBook Pro 16 İ9 işlemcili laptop'um var. ASUS 2080 Super OC kartı sipariş verdim. Bunu eGPU ile MacBook'a bağlamak istiyorum. Karttan tam performans alamayacağımı biliyorum ama ne kadar yüzdelik olarak kaybederim. Yüzde 5 10 seviyesi geçer mi?
eGPU: Razer Core X Chroma

İsterseniz eGPU değiştirebilirim.
ASUS ROG XG Station 2 de var kafamda.

Böyle bir rehberin genelleme olarak bu konu hakkında ki tecrübelerime dayanarak mümkün olmadığını düşünüyorum. Her sistem için sorunlar farklı çözümler farklı o kadar geniş bir durum ki tarif edemem eGPU konusunda hergün farklı bir sistem ile uğraş yine de denk gelmediğin bir sorunla karşılaşabiliyorsun.

@ViooYa Sorunların çözümü için değil de nasıl yapıldığını anlatan bir rehber olabilir. @Recep Baltaş Böyle bir rehberi şu an için düşünüyor musunuz?
İhtiyacın olursa örnek olması amacıyla MSI GX70-3CC'de AMD Chipsetli bilgisayar üzerinde yaptığımı inceleyebilirisn. Nasıl yapıldığına dair mantık aynı. Sonrasına oluşan sorunlar değişiklik gösterir sadece.

Geri
Yukarı