Egzamayı dövme ile kapatmak mantıklı mı?

OttoSlayer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ellerimde egzama mevcut bu sebepten dolayı cildim kızarıyor ve yaralar açılıyor, sadece kışın oluyor hiçbir krem vs işe yaramıyor. Ama şöyle bir şey düşündüm, ellerimdeki kızarıklardan kurtulmak adına ellerime dövme kaplatmak istiyorum. Sizce mantıklı mı? En azından cildim kızarık görünmeyecek.

Gerek yok bence kızarık görüntüden çekinmenize gerek yok diye düşünüyorum. Egzamanın üstüne dövme yaptırmakta ne kadar sağlıklı olur orasıda ayrı.

Gerek yok bence kızarık görüntüden çekinmenize gerek yok diye düşünüyorum. Egzamanın üstüne dövme yaptırmakta ne kadar sağlıklı olur orasıda ayrı.

Bu sadece bir düşünce ne kadar mantıklı veya faydalı olur bilemiyorum ama sadece kışın olduğu için rahatsız ediyor.

Cildiye doktoru ile, alerji doktoru ile ve dövmeci ile konuşursanız sorun kalmayacaktır.

Özel doktorlarda dahil bursada birçok hastane/doktor gezdim ama tam sonuç alamadım sadece kış ayında olması bana ayrı bir garip geliyor.

Özel doktorlarda dahil bursada birçok hastane/doktor gezdim ama tam sonuç alamadım sadece kış ayında olması bana ayrı bir garip geliyor.

Eğer doktorlar "Evet, olabilirsin." demiyorlarsa olmamalısın. Evet, görüntüsü güzel durmuyor ama daha kapalı giyinerek de kapatabilirsin. Böylelikle kaşıdığında daha az zarar gelmiş de olur.

Eğer doktorlar "evet, olabilirsin." demiyorlarsa olmamalısın. Evet, görüntüsü güzel durmuyor ama daha kapalı giyinerek de kapatabilirsin. Böylelikle kaşıdığında daha az zarar gelmiş de olur.

Dövme için doktora danışmadım ve cildim kaşınmıyor sadece içten yanıyor ve yara açılıyor kendi kendine kesiliyor gibi oluyor.

Merhaba, ellerimde egzama mevcut bu sebepten dolayı cildim kızarıyor ve yaralar açılıyor, sadece kışın oluyor hiçbir krem vs işe yaramıyor. Ama şöyle bir şey düşündüm, ellerimdeki kızarıklardan kurtulmak adına ellerime dövme kaplatmak istiyorum. Sizce mantıklı mı? En azından cildim kızarık görünmeyecek.
Bu kremi alin eczaneden bana da hicbir krem etki etmemişti ta ki bunu bulana kadar. Senelerdie, kiş mevsimine gecişlerde ve bazen fazla streste el ustunde egzemam oluşuyor şundan bikere sürüyorum direkt yok oluyor.

Dosya Ekleri

• 17012636588687979027501878635676.jpg
    17012636588687979027501878635676.jpg
    83,2 KB · Görüntüleme: 59
Bu kremi alin eczaneden bana da hiçbir krem etki etmemişti ta ki bunu bulana kadar. Senelerdie, kiş mevsimine gecişlerde ve bazen fazla streste el ustunde egzemam oluşuyor şundan bir kere sürüyorum direkt yok oluyor.

Kızarıklığı geçiriyor ve cildi rahatlatıyor mu?

Kızarıklığı geçiriyor ve cildi rahatlatıyor mu?
Evet. Oluşan çatlaklar yok oluyor direkt. Surekli kullanmaniza da gerek yok, ben çatlaklar oluştuğunda veya kizarip kaşinmaya başladiğinda sürüyorumz geçiyor.

Fiyatini bilmiyorum ama bu paketi 2 senedir kullaniyorum yarisi bile bitmedi. Bi şans verin derim.

Cilt ustune bi iki damla birakip iyice yedirmek lazim, deri üstünde artmasin. Çok fazla da surmenize gerek yok abartmayin miktari.

Evet. Oluşan çatlaklar yok oluyor direkt. Surekli kullanmaniza da gerek yok, ben çatlaklar oluştuğunda veya kizarip kaşinmaya başladiğinda sürüyorumz geçiyor.

Fiyatini bilmiyorum ama bu paketi 2 senedir kullaniyorum yarisi bile bitmedi. Bi şans verin derim.

Cilt ustune bi iki damla birakip iyice yedirmek lazim, deri üstünde artmasin. Çok fazla da surmenize gerek yok abartmayin miktari.
tamam alıp deneyeceğim teşekkür ederim umarım ters sonuç almam

Yeni konular

Geri
Yukarı