Egzersiz Boy Uzatır mı?

17 yaşındayım boyum 162. Boy uzaması ile ilgili araştırma yaptım kimisi egzersiz boy uzatır, kimisi boy uzatmaz diyor. Yani zıplama, esneme, asılma vb hareketler boy uzatır mı?

Esnetme egzersizleri, asılma, ters asılma, zıplama, basketbol } Bunların hepsi boy uzatır, uzatır ama herkeste farklıv olmak üzere 5 - 12 cm arası Tabii bazı takviyeler de alınmalıdır A vitamini, Omega 3 olabilir D vitamini, Calcium vs.
Hesap makineleri de var gelecekte ki boyu hesaplayan ama benim ki doğru çıkmadı!
Benim boyum 173 |annemin 165 | babamın 168|

Esnetme egzersizleri, asılma, ters asılma, zıplama, basketbol } Bunların hepsi boy uzatır, uzatır ama herkeste farklıv olmak üzere 5 - 12 cm arası Tabii bazı takviyeler de alınmalıdır A vitamini, Omega 3 olabilir D vitamini, Calcium vs.
Hesap makineleri de var gelecekte ki boyu hesaplayan ama benim ki doğru çıkmadı!
Benim boyum 173 |annemin 165 | babamın 168|
Bilgi için teşekkür ederim :) Ara sıra evde egzersiz yapıyorum rahatlama amacıyla. Benimde boy hesaplaması doğru çıkmadı maalesef... Zaten bu saatten sonra 1 ya da 2 cm uzarım 18 oldum artık 😐

Geri
Yukarı