Ehliyet değişimi sırasında sağlık rapor lens için sonradan düzenlenebilir mi?

Merhaba hocam iyi günler, izninizle bir şey danışmak istiyorum. Ehliyet için aile hekimi göze sevk etmişti, göz doktoru da "01.01 gözlük" olarak raporu düzenlemiş, lensin de eklenebildiğini önceden araştırmadığım için bilmiyordum. Ehliyet kursuna o haliyle teslim etmiştim durumu fark edince "gözlük ve lens" ibareli yeni sağlık raporu alırsam eskisiyle değiştirebilir miyim diye gidip sordum ama artık sisteme o şekilde geçtiğini söylediler. Ehliyetimi teslim aldıktan sonra mı değişim için başvurabilirim yoksa ehliyeti alırken yeni sağlık raporu götürürsem hiç yenilemeye gerek kalmadan onu işleme alırlar mı?

Teşekkür ederim.

Orada mısınız hocam? @Andar Han
Hocam yalnızca raporu aldığınız doktor işlem yapabiliyor bu konuda aklınızda bulunsun.

Hocam yalnızca raporu aldığınız doktor işlem yapabiliyor bu konuda aklınızda bulunsun.
Çok teşekkür ederim hocam. Aslında iki doktordan da aldım. İlk olarak aile hekimi "göz muayenesi gerekir" ifadesiyle sağlık raporu verdi ve göz doktoruna yani heyete sevk etti. Oradaki göz doktoru da raporu "01.01 gözlük" olacak şekilde yeniden düzenledi. Bu durumda tekrar düzenleme için sizce hangisi işlem yapabilir hocam?

Çok teşekkür ederim hocam. Aslında iki doktordan da aldım. İlk olarak aile hekimi "göz muayenesi gerekir" ifadesiyle sağlık raporu verdi ve göz doktoruna yani heyete sevk etti. Oradaki göz doktoru da raporu "01.01 gözlük" olacak şekilde yeniden düzenledi. Bu durumda tekrar düzenleme için sizce hangisi işlem yapabilir hocam?
"01.01" gözlük" ibaresini rapora işleyen doktor işlem yapabilir.

Açıkladığınız için çok sağ olun, yenisini çıkartmak için uğraşacaktım söylediğiniz iyi oldu hocam. Siz sınavınızı geçtikten sonra ehliyet kursundan dosyanızla birlikte sağlık raporunuzu geri aldınız, aynı doktora gidip lens kullanacağınızı ve tekrar düzenlenmesini talep ettiniz. Sizin süreciniz bu şekilde oldu değil mi hocam başka bir şey gerekti mi? Tekrar tekrar teşekkürler.

İyi günler hocam, heyet raporunu düzenleyen doktora gideceğim de bir şey sormak istiyorum mahzuru yoksa, siz heyet raporunun yeniden düzenlenmesi için tekrar ücret ödediniz mi? @Deathadder

İyi günler hocam, heyet raporunu düzenleyen doktora gideceğim de bir şey sormak istiyorum mahzuru yoksa, siz heyet raporunun yeniden düzenlenmesi için tekrar ücret ödediniz mi? @Deathadder

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı