Ehliyet harç zammı ne kadar?

Ayın 20 sinde direksiyon sınavına girdim. 21 inde e-devletten başarı sertifikam çıktı. 22 sine randevu alıp başvurumu gerçekleştirdim. Aynı gün geçici ehliyet belgemi e devletten aldım aynı gün araba kullanmaya başladım. İstanbul da randevu bulamayan arkadaşlar sayfayı arada yenileyerek denesinler sürekli birileri randevularını iptal ettiği için yer açılıyor. Aynı gün içerisinde bile yer bulmam mümkün.

Harç konusunda ise kurstaki çalışanlar hemen ödemelerini yap zamdan kurtul demişlerdi. Ödemelerini şimdiden yapabilirsin. ( Bunu sen yine de kurs a teyit ettir )

Merhaba 26'sında ehliyet direksiyon sınavını geçtim e-Devlet'ten en yakın randevu 13/01./23 e atıyor zamlı fiyatlardan mı alırım ehliyeti?
Hayır başarı sertifikan e-devlete işlendiği an harç ücretlerini yatırabilirsin. 13 Ocak'ta da gidip geçici belgeni alıp ehliyetinin kargosunu beklersin. Randevu gelmeden yatırabiliyorsunuz.
Ya benim direksiyon sınavı da 24 25 aralık'ta da ben sanırım büyük ihtimalle zamlı harç ödeyerek alırım kesin. Yetişmez 2023 e kadar.
Sınavı geçtikten sonra ve geçtiğiniz onaylandıktan sonra (sertifika gözükür) hemen yatırabiliyorsunuz harç ücretini. Yani eğer sınav sonrası öderseniz zamsız şekilde ödersiniz.

Hocam bende geçtim randevu aldım 3 gün sonrasına ama parayı randevuya gidince mi ödüyoruz nasıl oluyor bilen anlatabilir mi?

Hocam bende geçtim randevu aldım 3 gün sonrasına ama parayı randevuya gidince mi ödüyoruz nasıl oluyor bilen anlatabilir mi?
Şu an Ziraat ATM'sinden veya interaktif vergi dairesi hızlı ödeme bölümü üzerinden ödeyebilirsiniz. 65 TL'lik polis vakfı payını ise desteklenen mobil bankacılıklardan veya şubeden yatıracaksınız.

@Afkborn hocam ben nüfusmatikten başvuruyu onaylayıp binadan ayrıldım başvuru durumunda bir şey gözükmüyor ama makinede başvuru süreciniz onay bekliyor yazıyordu bir sorun var mı?

@Afkborn hocam ben nüfusmatikten başvuruyu onaylayıp binadan ayrıldım başvuru durumunda bir şey gözükmüyor ama makinede başvuru süreciniz onay bekliyor yazıyordu bir sorun var mı?
Hemen ayrılmadan önce hemen ilçenizin müdürlüğüne girip geçici sürücü belgenizi alsaydınız emin olurduk, şuan bilemiyorum.

Hemen ayrılmadan önce hemen ilçenizin müdürlüğüne girip geçici sürücü belgenizi alsaydınız emin olurduk, şu an bilemiyorum.

Başvurudan sonra geçiçi temin etme yerine girdim orada onay sürecinde olduğu için "barkodlu geçiçi kimlik belgeniz verilemiyor" yazıyordu 27sine randevu almıştım o randevu otomatik iptal edilmiş.
Devlet randevumu iptal etmiş yoğunluktan dolayı oyüzden olmamış 😅

Son düzenleme:
Hayır başarı sertifikan e-devlete işlendiği an harç ücretlerini yatırabilirsin. 13 Ocak'ta da gidip geçici belgeni alıp ehliyetinin kargosunu beklersin. Randevu gelmeden yatırabiliyorsunuz.

Sınavı geçtikten sonra ve geçtiğiniz onaylandıktan sonra (sertifika gözükür) hemen yatırabiliyorsunuz harç ücretini. Yani eğer sınav sonrası öderseniz zamsız şekilde ödersiniz.
18 Aralıkta direksiyon sınavımı tekte geçtim Allah'a şükür. Ertesi gün (19.12.2022) hemen harcımı yatırdım ve kursumdan belgelerimi almak için bekledim. Salı günü ise kurstan belgelerimi alıp Nüfus müdürlüğüne giderek Nüfusmatikten sıra beklemeden ilk ehliyet başvurumu yaptım. Şuan da ehliyetimin adresime gelmesini bekliyorum. Şansıma sınav tarihimi 25 aralık değil de 18 aralık olarak ayarlamışlar. Umarım diğer arkadaşlarda yeni zamdan etkilenmeden ehliyetlerini çıkartabilirler.

Başvurudan sonra geçiçi temin etme yerine girdim orada onay sürecinde olduğu için "barkodlu geçiçi kimlik belgeniz verilemiyor" yazıyordu 27sine randevu almıştım o randevu otomatik iptal edilmiş.
Devlet randevumu iptal etmiş yoğunluktan dolayı oyüzden olmamış 😅
Keşke direk olarak Nüfusmatik'ten ilk ehliyet belgesi çıkarma işlemini yapsaydınız. Bende randevu almıştım normalde lakin aşırı kalabalıktı o sıra Nüfusmatiği gördüm hemen hallettim işimi. Sonra içeri girip geçici belgemi çıkardım. Şuan da ise e devletten başvuru durumumu sorguladım. Başvuru basım öncesi kontrol aşamasında yazıyor. Tahmini olarak haftaya elime ulaşır diye düşünüyorum.

Keşke direk olarak nüfusmatik'ten ilk ehliyet belgesi çıkarma işlemini yapsaydınız. Bende randevu almıştım normalde lakin aşırı kalabalıktı o sıra nüfusmatiği gördüm hemen hallettim işimi. Sonra içeri girip geçici belgemi çıkardım. Şu an da ise e-Devlet'ten başvuru durumumu sorguladım. Başvuru basım öncesi kontrol aşamasında yazıyor. Tahmini olarak haftaya elime ulaşır diye düşünüyorum.

Direk ilk ehliyet başvuru diye yatpım ama 199 ile konuştuğumda ilçe randevumun ben işlem yapmadan önce yoğunluktan iptal edildiğini söyledi randevu olmayınca da benim yaptığım başvuru boşa düşmüş oldu tekrar randevu aldım yarın bir daha yapacağım :D

Geri
Yukarı