Ek yapılmış fiber optik kablo hız düşürür mü?

ForTheKing

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam,

Binanın -1. katında bulunan kutudan daireye kadar fiber optik kablo geliyor. Fakat gelen kablo masaüstü bilgisayarımın bulunduğu odaya kadar yetişmiyor. Dolayısıyla ISS ekibi bir aparatla uzatma yaptı görseldeki şekilde. Fakat internetimde durduk yere kopmalar, hız düşmeleri yaşıyorum. Kabloya ek yapılmasından dolayı olabileceğini düşünüyorum.

Bu kabloyu ek yaptırmadan nasıl, kime tek parça olarak yaptırabilirim? Direkt santralden gelen kablodan itibaren mi değişmesi gerekir, yoksa kutudan gelen kablodan itibaren mi?

Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Dosya Ekleri

• 9e646ebc-a54d-48c6-afaf-c04e785d29cf.jpg
    9e646ebc-a54d-48c6-afaf-c04e785d29cf.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 46
  • 231318.png
    231318.png
    25,6 KB · Görüntüleme: 34
Bir sorun göremedim.

Forumturknet sitesinde konu açarsanız bilgili kişiler yardımcı olacaklardır.

Son düzenleme:
Fiberi uzatmak yerine direkt ONT'den gelen etherneti mi uzatsaydınız acaba? Neden böyle bir yola girdiniz anlamadım. ONT'den gelen etherneti uzatıp Router'ı odanıza alabilirdiniz.
Uzatma işlemini ben evde yokken teknik ekip bu şekilde yapmış. ONT'den gelen interneti uzatmak nedir nasıl oluyor bilgi verebilir misiniz?

Uzatma işlemini ben evde yokken teknik ekip bu şekilde yapmış. ONT'den gelen interneti uzatmak nedir nasıl oluyor bilgi verebilir misiniz?

ONT bir tür çözücü cihazdır yani fiberdeki bilgileri CAT 6 Ethernet türüne çevirir normal bir Ethernet kablosu ile routere uzatabilirdiniz.

ONT bir tür çözücü cihazdır yani fiberdeki bilgileri CAT 6 Ethernet türüne çevirir normal bir Ethernet kablosu ile routere uzatabilirdiniz.
556424.jpeg

Modemimde fiber optik konnektör girişi olduğundan dolayı gelen fiber kabloyu herhangi bir çözücü olmadan direkt modeme bağlıyorum.

Eki Görüntüle 2125585
Modemimde fiber optik konnektör girişi olduğundan dolayı gelen fiber kabloyu herhangi bir çözücü olmadan direkt modeme bağlıyorum.

Benim gördüğüm FTTH altyapılarda hep ONT kullanılırdı bunu ilk defa gördüm o zaman yapan arkadaşlar doğru yapmış.

Geri
Yukarı