TT fiber optik kablo nereden alınır?

Arsenik

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar, şu an FTTH altyapı binamızda mevcut ancak Türk Telekom'u aradığım zaman benim genel müdürlüğe gitmemi istiyor. Genel müdürlük bana çok uzak olduğu için böyle bir şansım mevcut değil maalesef. Binada fiber optik kablo mevcut değil, ben veriliyor diye biliyordum ancak binada kimseye verilmemiş. Kabloyu bir bayiden temin edebilir miyim? Veya satın alabileceğim bir yer var mı?

Merhaba arkadaşlar, şu an FTTH altyapı binamızda mevcut ancak Türk Telekom'u aradığım zaman benim genel müdürlüğe gitmemi istiyor. Genel müdürlük bana çok uzak olduğu için böyle bir şansım mevcut değil maalesef.
Neden müdürlüğe gitmemi istemedim ancak binada fiber optik kablo mevcut değil, ben veriliyor diye biliyordum ancak binada kimseye verilmemiş. Kabloyu bir bayiden temin edebilir miyim? Veya satın alabileceğim bir yer var mı?

Bahsettiğin tesisat sorunu ise, bunu elektrikçiler evin içine kadar çekiyor. Burada 50 TL alıyorlar ama oralarda ne kadar bilmem. Ayrıca siz alsanız dahi siz çekemeyebilirsiniz. Zira kılavuz falan gerekiyor.

Bahsettiğin tesisat sorunu ise, bunu elektrikçiler evin içine kadar çekiyor. Burada 50 TL alıyorlar ama oralarda ne kadar bilmem. Ayrıca siz alsanız dahi siz çekemeyebilirsiniz. Zira kılavuz falan gerekiyor.
Tesisat ile ilgili bir problem yok. Zaten gerekli şeyleri onlar takıyor diye biliyorum. Benim sadece dairemden kutuya kadar kabloyu geçirmem gerek ancak ortada kablo yok.

Tesisat ile ilgili bir problem yok. Zaten gerekli şeyleri onlar takıyor diye biliyorum. Benim sadece dairemden kutuya kadar kabloyu geçirmem gerek ancak ortada kablo yok.

Yaklaşık 7-8 ay önce bir firmadan internet alırken benim de böyle sorunum vardı. Kuruluma gelip kablo olmadığı için geri gittiler. Elektrikçi çağırın kablo çektirin gelip kurulum yapalım dediler. Bende gelmenize gerek yok dedim. Gidip elektrikçiden kabloyu çektirdim modem kurulumumu yaptım o gün bugündür bir sorun yok şu an için.

Yaklaşık 7-8 ay önce bir firmadan internet alırken benim de böyle sorunum vardı. Kuruluma gelip kablo olmadığı için geri gittiler. Elektrikçi çağırın kablo çektirin gelip kurulum yapalım dediler. Bende gelmenize gerek yok dedim. Gidip elektrikçiden kabloyu çektirdim modem kurulumumu yaptım o gün bugündür bir sorun yok şu an için.
Dediğim gibi ADSL olsa neyse, internetten temin edebiliyoruz. Onu elektirikçi çekiyor dediğiniz gibi. Ancak Fiber kablo yok ortada. Demek istediğim şey bu.
@Ulunay Hocam siz sanırım bilgilisiniz bu konuda, sanırım Fiber satışa açılmış. TurkNet üzerinden 100 Mbps Fiber gözüküyor.

Dediğim gibi ADSL olsa neyse, internetten temin edebiliyoruz. Onu elektirikçi çekiyor dediğiniz gibi. Ancak Fiber kablo yok ortada. Demek istediğim şey bu.
@Ulunay Hocam siz sanırım bilgilisiniz bu konuda, sanırım Fiber satışa açılmış. TurkNet üzerinden 100 Mbps Fiber gözüküyor.

Hocam tamam işte ortada olmayan kabloyu elektrikçi getiriyor yanında kutudan daire içine kadar çekiyor.

Kurulum sırasında ekipler çekiyor veya bina sakinlerine teslim edilip elektrikçiyle anlaşmanızı söylüyorlar.

2 iki ihtimalden biri oluyor.
Teşekkürler hocam, bu arada taahhüt için son 1 ay kalınca ceza bedeli ödemeden iptal edebiliyor muyuz? Bununla ilgili bir bilginiz var mı?

Geri
Yukarı