Ekmeğe zam geliyor

İstanbul Fırıncılar Odası'ndan ekmeğe zam talebi geldi​

İstanbul Fırıncılar Odası, ekmeğin 2.5 lira olması için başvuruda bulundu. İstanbul Valiliği ve İstanbul Ticaret Odası talebi değerlendirirken kararı beklemeyen fırınlar zam yapmaya başladı.

Dolar bir arttı pir arttı, her şeye zam geldiği gibi sofraların vazgeçilmezi olan ekmeğe de zam gelecek gibi görünüyor.

Kaynak.

Gene de bu halkın akıllanacağını düşünmüyorum da mantığınızın yanlış olduğunu belirtmek isterim. Oy vermeyenlerin suçu ne?
Akıllanmaz. Kendi köyüm için konuşayım A ve M partisi dışında oy verdiğiniz zaman ya terörist ya da gavur ilan edilirsiniz.

Temmuz'un 2. haftası hasat dönemi başlıyor. Çoğu çiftçinin yakıt alacak parası yok. Ya kredi çekecekler ya da gavur ilan ettiği bizlerden borç isteyecekler.

Bunlar için ekmek 5TL olduysa sebebi bolluktur. Kendilerinin don alacak parası yok...

Yahu en basitinden sen bunları eleştiremezsin, şunu yapamazsın bunu yapamazsın diyorlar. Arkadaş ben bir bilgiyi neden körü körüne kabul edeyim? Gördüğüm her yanlış ve gerekirse doğruyu da eleştiririm ama bir bilgiyi körü körüne kabul etme tarafında değilim kesinlikle. Z kusagından ümitliyim, bir bilgiyi körü körüne kabul etmiyorlar. Bu yönlerini seviyorum.

Bizim burada ekmek 2.75, yakındır 3 olması. Maaşların neredeyse %200 eriyeceği döneme giriyoruz.

Yeni konular

Geri
Yukarı