Ekmek almaya giden çocuğu sokak köpeği ısırdı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kediler değil de köpekler için yapılabilir.
Kedilerin bir zararı yok. Çok tatlılar.

Tatlılarda civciv katili işte.
Duyar değil doğru olanı söyledim ortadan doğayı kaldırdığımız için köpeğin bulunduğu sokak aslında doğa siz sokağa çıkarken doğaya çıkıyorsunuz ve saldırıya uğrayınca ağlıyorsunuz.

Madem savunuyorsun sokak hayvanlarını toplayalım sizin evinize getirelim bak hepsine.

Keşke kediler ve köpekler için ayrı ayrı büyük yerler yapılıp orada baksalar. Kimsenin aklı kalmaz daha suyu var yemeği var. Kimseye zararı yok ne güzel olur. Bence kediler içinde geçerli olmalı.
Hayvan örgütleri barınak ve sokak köpeği sorunlarına yıllardır değiniyor ancak şimdi göze çarpmaya başladı. Göze çarpan kısımda ise kasları güçlü olan köpekler var.

Tatlılarda civciv katili işte.

Madem savunuyorsun sokak hayvanlarını toplayalım sizin evinize getirelim bak hepsine.

Abisi üzüldü ama.

indir (2).jpg

Ek olarak oturduğumuz apartman da 5 adet kedi var. Hep gelir. Yemek vs. veririz.
Köy de de bizimle beraber yaşayan 2 kedi var. Hep bakarız onları.

Yıllarca aç susuz halde sokaklarda doğasından mahrum halde kal gelen bir tekme giden bir tekme vursun araba çarpsın sakat kal sıkıntı yok sen git insanı ısır sıkıntı var insanlık kendi pisliğinde boğulacak haberi yok böyle bencil pis bir varlık bir daha gelmez dünyaya.

Cahilliğinde boğul kardeşim, sana bu dünya fazla.

Duyar değil doğru olanı söyledim ortadan doğayı kaldırdığımız için köpeğin bulunduğu sokak aslında doğa siz sokağa çıkarken doğaya çıkıyorsunuz ve saldırıya uğrayınca ağlıyorsunuz.
Sokak köpeği doğa hayvanı mı akıllı bıcırık seni? Sokaktaki köpekler insanların müdahalesi sonucu oluşan bir türdür, vahşi doğada bulunmaz. Ben sokağa çıkarken vahşi doğaya çıkmıyorum, insanların yaşadığı bir yaşam bölgesine çıkıyorum. Köpek bu bölgede benim özgürlüğümü kısıtlıyorsa, bana zarar veriyorsa onu ortadan kaldırmak en doğal harekettir.

Abisi üzüldü ama.

Eki Görüntüle 1311050

Ek olarak oturduğumuz apartman da 5 adet kedi var. Hep gelir. Yemek vs. veririz.
Köy de de bizimle beraber yaşayan 2 kedi var. Hep bakarız onları.

20210613_184049.jpg

Abi onlarda beni yiyor. 🥰

Şaka bir yana 16 adet civcivi olan tavuğum vardı 1 adet civcivi kaldı kediler yüzüne.🙁

Önceden bende yemek verirdim 1 sarı kedi vardı sürekli takılırdı peşime bende ona yemek artıklarından verirdim ama arabanın altında kaldı kedi. 🙁

Abisi üzüldü ama.

Eki Görüntüle 1311050

Ek olarak oturduğumuz apartmanda 5 adet kedi var. Hep gelir. Yemek vs. veririz.
Köyde de bizimle beraber yaşayan 2 kedi var. Hep bakarız onlara.
Kedi daha farklı ya, böyle geniş ve rahat bir evim falan olsa ben de bir tane alırdım. Ama bu köpekler çok daha farklı hayvanlar, isterse villam olsun almazdım herhalde.

Yazık ya nasıl korktu kim bilir. Böyle ani korkmalar şeker hastası yapıyormuş bazı insanları.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı