Ekmek yemeyi nasıl azaltabilirim?

Bol bol meyve sebze ve salatalık tüketmelisin bir kaç ayda acayip kilo verirsin ayrıca insan metabolizması belli bir yaşa geldiğinde yavaşlar bol bol spor yapmalısınız hatta vücüt yapmalısınız(ilaçsız,hormonsuz,steroidsiz vs. doğal olmalı) böylelikle göbeğin yerini sağlam bir vücut alabilir.(y)

Sayın abi çavdar ekmeği yiyin. Sabah kahvaltı haricinde ekmek tüketmeyin. Belki akşam çorba içerken bir iki dilim.

Diyetisyene görünmen çok daha iyi olur.
Aslında ilk o geldi aklıma ama uyacağımı pek zannetmiyorum. Yine de gideceğim.
Bahsetmiş olduğun fiziksel özellikler neredeyse beni de tanımlıyor. Göbek kısmı o kadar olmayabilir belki. Vakfıkebir ekmeğini buralarda bulmak zor. :) Şekeri bıraktığın gibi ekmeği de kendi çabanla bırakabilirsin. Öncelikle azaltmak çözüm olabilir. O ekmeğin yarım dilimi ile birçok insan öğünü geçiştiriyor (bizim gibiler değil). Bence yemeğin yanında yarım dilim ekmek yiyerek işe başla, başta aç kalkıyorsun gibi hissedeceksin ama zamanla alışırsın ona da. :)
İnan burasının ekmeğini bir tadan bırakamıyor. Ekmeksiz bir hayat off off :)
Ben çok su içince bir şeyler yeme isteğim azalıyor.
Aslında su bayağı içiyorum benim sorunum hareketsiz kalıyorum. İşten ayrıldım ve 1 yaşındaki kızıma bakıyorum evde, eşim çalışlıyor.
Çayı şekersiz içmeyi beceren insan ekmeği de keser. Ben sana güveniyorum.
(Çayı ben de şekersiz içiyorum, tadı iğrenç. Gerçi şeker atınca da iğrenç ama olsun.)
Aynen çok iğrenç geliyor ama alıştım. Şekerlide içemiyorum şimdi.
Tahıllı ekmeklerin beyaz ekmekten pek farkı yok aslında. Tahıllı bir ekmek alırken "içindekiler" kısmını okursanız sadece %7-10 tahıl içerdiğini, kalanında ise buğday unu kullanıldığını görebilirsiniz. Ayrıca ekmekler arasında kalori olarak da pek fark yoktur. Naçizane tavsiyem; hem protein bakımından yüksek olması hem de uzun süre tokluk hissi sağlaması nedeniyle haşlanmış yumurta tüketmeniz olacaktır.
Tavsiyene uyacağım. Haşlanmış yumurtayı çok severim hemen hemen her sabaha 2 tane yerim.
İnan kaçmaya çalışıyorum ama o bana bakıyor ben ona bakıyorum :) Ah şu irade ah :)
kaç ekmek yemekten yemicem de yeme beyninde programi hazırla ve kendini gevşetmeden devam et. Yemicem de koy kenara 1 hafta sonra alışırsın
Herşey hikaye hocam herşey sende yemeyeceksin , bırakacaksın bu kadar basit. Doktormuş şuymuş fln bunlar boş. Ben 4 5 yıldır yemiyorum (arada kaçırdıklarımı saymazsak)
Kesinlikle doğru herşey bizde bitiyor. Arada kaçırmaktan bir şey olmaz :)
Sadece kahvaltıda yemeye çalışın. Sulu yemeklerin yanındaki pilavı ekmek gibi düşünün. Ben öyle yapıyorum.
Aslında pilavı çok severim hele de bulgur pilavı tabak tabak yiyebilirim. Pirinçi de severim de heni bir laf vardır 40 yıl yemesem aramam onu gibi.
Ekmeğin bir faydası var ise birisi çıkıp açıklama yapsın. Yemeyin arkadaşım şu ekmeği ne bileyim yemekten sonra doymadın mı 1 elma veya muz veya mandalina ye. Ama ekmek yeme.
Ekmeksiz doymuyorum gibi bir şey ama dediğin doğru meyve bastıryor açlığı.
Bol bol meyve sebze ve salatalık tüketmelisin bir kaç ayda acayip kilo verirsin ayrıca insan metabolizması belli bir yaşa geldiğinde yavaşlar bol bol spor yapmalısınız hatta vücüt yapmalısınız(ilaçsız,hormonsuz,steroidsiz vs. doğal olmalı) böylelikle göbeğin yerini sağlam bir vücut alabilir.(y)
Aslında vücudum gelişime elverişli karnımı içine çeke çeke kas yaptı orda mübarek :) Spor zor şuan kızımı bakıyorum evde. ama evde yapılabilecek hareketler var onlara yöneleceğim.
Sayın abi çavdar ekmeği yiyin. Sabah kahvaltı haricinde ekmek tüketmeyin. Belki akşam çorba içerken bir iki dilim.
İnan hayatımda hiç çavdar ekmeği yemedim. Trabzonu'mu terketsem mi ne yapsam :) Vakfıkebir ekmeğini görünce insan dayanamıyor hele ki kokusuna. ooof ooff :)

Son düzenleme:
İnan hayatımda hiç çavdar ekmeği yemedim. Trabzonu'mu terketsem ne yapsam Vakfıkebir ekmeğini görünce insan dayanamıyor hele ki kokusuna. ooof ooff :)

Valla bende Giresunluyum havalimanına giderken hep alırız vakfıkebir ekmeği ama sağlık söz konusu olunca bal da olsa yenmez. :D

Türk milletinde ekmek kullanımının sebebi genelde aç kalmamak oluyor. Yemekten 15-20dk önce 1-2 bardak su için. Tokluk hissinde büyük faydası var. Yemeği mümkünse yavaş yiyin. Yemeğin yanına, kullanılan ekmek hacmi kadar salata veya sebze ekleyin. Vücut geliştirme ile uğraştığım için birçok metodu deneyip kendime en uygun olanı buldum ben. Kişiden kişiye farklılık gösterebilir ama en iyi feedback aldığım yöntem bu oldu. Ve en önemlisi irade. Bir fincan bardağa 4 tatlı kaşığı şeker atan biriydim ve 4 günde şekeri kestim, çayın acı tadı zamanla hoşunuza gitmeye başlıyor. Sağlam bir irade ile yapılamayacak şey yok. Spor yapmıyorsanız spora başlayın, zaten 30dk koşmaya başlayınca "dün yediğin hurmalar" deyimi aklınızdan çıkmayacak. :)

Yemekten 15-20dk önce 1-2 bardak su için. Tokluk hissinde büyük faydası var
Bak bu öneri güzel, ben yemek sırasında en az 3-4 bardak su içerim en büyük yanlışlarımdan birisi de o sanırım. Koşmayı çok severim ama yukarıda da yazdım evde 1 yaşındaki kızıma bakıyorum bir süre bu şekilde olacak iş bulana kadar. İrade çok önemli dediğin gibi.

Aslında insanı ekmeği bırakmaktan ziyade ekmekle tüketilen besinleri bırakmak zorluyor. Bal, reçel, pekmez gibi ürünleri tüketmeyi seven biri muhakkak ki bu besinleri kaşıkla yemekten hoşnut kalmayacaktır. Ne yazık ki bu; kişiyi iradesine yenik düşüp, ekmek yemeye sevk eden nedenlerden biri. Dediğiniz gibi irade meselesi. Her şeyden önce hedefinize odaklanmalı ve azimli olmalısınız. :)

Dumbell,mekik,şınav bunları uygulasanız yeter.Ekim ayından itibaren yeni bir düzen kurucam her gün 2saat çalışıcam ve her pazar günü akşamı değisikleri daha iyi gözlemlemek için vücudumun resmini çekicem 36 hafta boyunca hal bu şekilde devam edicek.Vakit buluabilirseniz günde veya 2-3güne bir sizi bu programı uygulamaya davet ediyorum.:)

Dumbell,mekik,şınav bunları uygulasanız yeter.Ekim ayından itibaren yeni bir düzen kurucam her gün 2saat çalışıcam ve her pazar günü akşamı değisikleri daha iyi gözlemlemek için vücudumun resmini çekicem 36 hafta boyunca hal bu şekilde devam edicek.Vakit buluabilirseniz günde veya 2-3güne bir sizi bu programı uygulamaya davet ediyorum.:)
Mekik, şınav bunları yapabilirim. Evde de olsa artık birşeyler yapmam gerekiyor, yaş ilerledikçe kilo verme işi zorlaşıyor maalesef.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı