Ekmek yemeyi nasıl azaltabilirim?

AliKemal KUDU

Kilopat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Arkadaşlar 32 yaşındayım, boyum 1.75 kilom 85-90 arası, Trabzon/Vakfıkebir'liyim bilirsiniz bizim ekmek meşhurdur ve çok ekmek yiyorum haliyle kilo alıyorum. Özellikle göbeğim çok fazla var, ekmeği tamamen kesmek istiyorum benim için çok zor olacak ama kesmek zorundayım veya bir diyetisyene mi gitsem? Önceden çayı şekerli içiyordum ama şu an şekeri tamamen kestim, şekersiz çay içiyorum. Bırakmaya çalışanlar bilir, şekersiz çayın ne kadar berbat geldiğini insana. Zor da olsa onu başardım, ne gibi tavsiyeleriniz olur? Tahıllı ekmeklere yönelsem, faydası olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsetmiş olduğun fiziksel özellikler neredeyse beni de tanımlıyor. Göbek kısmı o kadar olmayabilir belki. Vakfıkebir ekmeğini buralarda bulmak zor. :) Şekeri bıraktığın gibi ekmeği de kendi çabanla bırakabilirsin. Öncelikle azaltmak çözüm olabilir. O ekmeğin yarım dilimi ile birçok insan öğünü geçiştiriyor (bizim gibiler değil). Bence yemeğin yanında yarım dilim ekmek yiyerek işe başla, başta aç kalkıyorsun gibi hissedeceksin ama zamanla alışırsın ona da. :)

Çayı şekersiz içmeyi beceren insan ekmeği de keser. Ben sana güveniyorum.

(Çayı ben de şekersiz içiyorum, tadı iğrenç. Gerçi şeker atınca da iğrenç ama olsun.)

Tahıllı ekmeklerin beyaz ekmekten pek farkı yok aslında. Tahıllı bir ekmek alırken "içindekiler" kısmını okursanız sadece %7-10 tahıl içerdiğini, kalanında ise buğday unu kullanıldığını görebilirsiniz. Ayrıca ekmekler arasında kalori olarak da pek fark yoktur. Naçizane tavsiyem; hem protein bakımından yüksek olması hem de uzun süre tokluk hissi sağlaması nedeniyle haşlanmış yumurta tüketmeniz olacaktır.

kaç ekmek yemekten yemicem de yeme beyninde programi hazırla ve kendini gevşetmeden devam et. Yemicem de koy kenara 1 hafta sonra alışırsın

Herşey hikaye hocam herşey sende yemeyeceksin , bırakacaksın bu kadar basit. Doktormuş şuymuş fln bunlar boş. Ben 4 5 yıldır yemiyorum (arada kaçırdıklarımı saymazsak)

Sadece kahvaltıda yemeye çalışın. Sulu yemeklerin yanındaki pilavı ekmek gibi düşünün. Ben öyle yapıyorum.

Ekmeğin bir faydası var ise birisi çıkıp açıklama yapsın. Yemeyin arkadaşım şu ekmeği ne bileyim yemekten sonra doymadın mı 1 elma veya muz veya mandalina ye. Ama ekmek yeme.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı