Ekonomi gerçekten çok mu kötü?

Mizah kategorisine açılmış sandım. "Bu işin şakası mı olur?" diyecektim ki daha da beteri olduğunu gördüm, ciddiymişsiniz.

2001 krizinden daha beter durumdayız şu an, 24 senedir hiç görülmeyen enflasyon ve krizi yaşıyoruz. Rekor üstüne rekor kırılıyor. Korkarım ki ilerleyen zamanlarda tedarik sorunu olacak, ülke yağmalanıyor.
2001 krizinde asgari ücret 100 doların altındayken şuan 300 Doların üzerinde.

Aha geldiler. Bana müsaade arkadaşlar ben kaçar görüşmek üzere.
Objektif olmakta suç. Şuanda ekonominin iyi olduğunu savunan yok zaten. Tüik'e göre enflasyon %80 olmuş (aslında % 150), ekonomi berbat durumda ama 2001 daha beterdi. İnşallah seçimler ile beraber ekonomi o günlerdeki kadar kötü olmadan tekrar toparlarız.

Eve 2000₺ civarı para girdiği zamanlarda
50 kuruşa içi dolu cips alabiliyordum.
10 sene öncesi
Şimdi eve 8000₺ civarı para giriyor.
Aynı cips 5₺ ve paket yarısına kadar bile dolmamış.
Asgarî ücret ortalama 3-4 kat arttı fakat fiyatlar 10 kat arttı ve aynı kalitede bile ürün alamıyoruz. Hâlâ şu durumu savunacak kadar...

Objektif olmakta suç. Şu anda ekonominin iyi olduğunu savunan yok zaten. TÜİK'e göre enflasyon %80 olmuş (aslında % 150), ekonomi berbat durumda ama 2001 daha beterdi. İnşallah seçimler ile beraber ekonomi o günlerdeki kadar kötü olmadan tekrar toparlarız.

Muahahahahaha 2001 de ekonomi daha betermiş Akp zihniyetinin yıkadığı zekalı kardeşim hoş geldin evet seansa başlayalım bugün senin zekanı düzelteceğiz 2001 yılında 3+1 ev ücreti 7-8 k idi bugün 3+1 ev 1.000.000, 2001 de asgari ücret 142.74 TL idi bugün 5500 TL şimdi sadece matematik devreye girecek 7000÷142 = 49 yıl kusur çalışınca ev alinabiliyormuş asgari ücretle bugün 1000000÷5500 = 181kusur yıl çalışınca bir ev alabiliyor şimdi sana bir kere daha soruyorum hangi ekonomi iyi? Şimdi akp düşünceli zekan kabul etmekte zorlanacak o zaman bir de altın hesabı yapalım 2001 yılı 23.5 TL'ydi yani 6 altın alınabilirdi şu an 3 tane aliyorsun.kısaca simit hesabı ile ekonomi kiyaslamayi bırak ve bilim doğrultusunda hareket et parti zihniyetleri ile dusunme.

Yeni konular

Geri
Yukarı