Ekonomi seçim sonucundan nasıl etkilenir?

Coderman128

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şu anda bilindiği üzere acı reçete politikası uygulanıyor ve döviz ve faiz politikası bayağı rayından çıkmış durumda. Esnaflar tek tek batıyor. Bundan sonra ne beklersiniz? Mehmet Şimşek görevden alınır gibi geliyor ve bana göre alınması gerekiyor. Piyasa öyle battı ki asgari ücretle vardiyalı işlerde canı çıkan adam parayı yemese içmese 10 11 ayda anca şahin araba alabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anda bilindiği üzere acı reçete politikası uygulanıyor ve döviz ve faiz politikası bayağı rayından çıkmış durumda. Esnaflar tek tek batıyor. Bundan sonra ne beklersiniz? Mehmet şimşek görevden alınır gibi geliyor ve bana göre alınması gerekiyor. Piyasa öyle battı ki asgari ücretle vardiyalı işlerde canı çıkan adam parayı yemese içmese 10 11 ayda anca şahin araba alabiliyor.

Daha da kötü olacak tüm insanlar ülkeden kaçmaya başlayacak ki zaten başladılar ben öyle öngörüyorum umarım yanılıyorumdur. Şahin araba kime yeter ki? Amerika'da okul temizliği yapanın bile en az 2014 model veya üst bir arabası vardır.

Daha da kötü olacak tüm insanlar ülkeden kaçmaya başlayacak ki zaten başladılar ben öyle öngörüyorum umarım yanılıyorumdur. Şahin araba kime yeter ki? Amerika'da okul temizliği yapanın bile en az 2014 model veya üst bir arabası vardır.
Adamlar kendi markalarını kullanıyor. bizde yerli marka yok adam akıllı. Üretim yok. Tabiki Amerikanın ekonomisi iyi olacak. en önemli şey üretim ve tüketim, bu malları yurt dışına satmak, ticaret. En başından beri yoktu. Başka ülkelerin kölesi olduk en başından beri. Her şeyi hak ediyoruz.

Adamlar kendi markalarını kullanıyor. Bizde yerli marka yok adamakıllı. Üretim yok. Tabii ki Amerika'nın ekonomisi iyi olacak. En önemli şey üretim ve tüketim, bu malları yurt dışına satmak, ticaret. En başından beri yoktu. Başka ülkelerin kölesi olduk en başından beri. Her şeyi hak ediyoruz.

Haklısın düşünsenize futbolda, ticaretlerde Türk lirası ile ticaret yapılıp oyuncu alınıyor. Kendi araba markamız var ama yurtdışına gitmiyor daha Türk vatandaşları bile almıyor alsa bile gelmiyor büyük ihtimalle oy için yaptılar ki başardılar.

Adamlar kendi markalarını kullanıyor. bizde yerli marka yok adam akıllı. Üretim yok. Tabiki Amerikanın ekonomisi iyi olacak. en önemli şey üretim ve tüketim, bu malları yurt dışına satmak, ticaret. En başından beri yoktu. Başka ülkelerin kölesi olduk en başından beri. Her şeyi hak ediyoruz.
Üretime teşvik eden bir düzen yok. Herkes maaşlardan şikayetçi. Asgari ücretli vardiyalı adam doğru düzgün hayat yaşayamıyor normal iş bulsa direkt fabrikalardan elini çekiyor. Üretim yapılan yerlerde asgari ücret düzeni olmamalı. O kadarını esnaf lokantası sahibi de verebiliyor. Böyle düzende üretim olmaması normal.

Bence bu seçim sonuçları büyük ders oldu. Bu hezimeti hiç beklemiyorlardı. Bence en azından çaba gösterirler 'Bizim Allahımız Var' düşüncesini güncelleyip.
İslam dininde tevekkül inancı vardır. Bir şey elde etmek mi istiyorsun önce emek verirsin, çabalarsın sonra Allah'a dua edersin. İnsanlar sahih şeyleri uygulamıyorlarda uydurulan hurafe ve bidatlara inanmalarını bir türlü anlamıyorum.

Mehmet Şimşek çok başarısız benim gözümde. Tabi devlet dinamikleridir, ekonomidir hiç birimiz onlar kadar anlayamayız ve bilemeyiz aslında Mehmet Şimşek'in başarısızlığı mıdır diye.

Mehmet Şimşek çok başarısız benim gözümde. Tabi devlet dinamikleridir, ekonomidir hiç birimiz onlar kadar anlayamayız ve bilemeyiz aslında Mehmet Şimşek'in başarısızlığı mıdır diye.
Hocam bence önceki bakanlardan iyidir. Ama o da artık ne yapabilirki. Kaç yıldır ekonomi daha da kötüye gidiyor. Anlık olan bir şey değil.

Hocam bence önceki bakanlardan iyidir. Ama o da artık ne yapabilirki. Kaç yıldır ekonomi daha da kötüye gidiyor. Anlık olan bir şey değil.
Doğru diyorsunuz tüm suçu tek kişiye yıkmak olmaz sonuçta o da insan her şeyin en iyisini yapamaz.

Geri
Yukarı