Ekonomik sıkıntılar zoruma gidiyor

Değişecek. Her şey değişecek. Kafa yapılarımız da değişecek. Evinde kuru ekmek yiyen insana t bone steaki anlatırsan kurudur onun eti der geçer. Çünkü fazla lükstür. Ulaşamadığına kötü der. Doğal bir insan psikolojisidir bu. Bu yüzden ev araba almak zirvedir onların gözünde. Mentalite yaşantı ile değişir. Şunu unutma iyi zamanlar kötü liderleri yaratır. Kötü zamanlar da iyi liderleri.

O milyonlara liderlik ettiğim gün çok daha farklı olacak her şey. Ekonomi konusunda da ülkenin en iyi ekonomi hocaları ile düzeltmeyi düşünüyorum. Başkan dahi olsam işini fazlasıyla iyi yapan bakanların karşısında saygıyla eğilmeyi debilirim. İşini kötüye kullanan bakanı en ağır şekilde cezalandırmayı da. Altın elma bir gün bizim olacak.

Sesimizi kıstılar. Sesi çıkanı Silivriye gönderiyorlar.

Benim de siyasete girmeye yönelik hayallerim var, sizin gibi insanları görünce daha da istekli hale geliyorum bu iş için. Umarım bir gün hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Halkın zihniyeti değişmeden bir şey olabileceğini düşünmüyorum. Ki halkın düşünce yapısını değiştirmek çok zor. X, Y ve Z kuşaklarının çoğu belli bir düşünceyi benimsemiş fanatik kişiler. Sadece siyasi anlamda değil, fanatik olduğumuz çok konu var. Millet olarak eleştiriyi kaldıramıyoruz.

Sağlam bir eğitim lazım düşüncelerin değişmesi için, sağlam bir eğitim ile bir nesil iyi bir eğitim alırsa tahminimce 25 yıl sürer ama buna değer bence.

Yıllar önce and içtim bir gün ben de siyasete gireceğim bir gün ben yöneteceğim bu ülkeyi. Ve yapacağım ilk iş tarihi olmayan sarayları yıkmak olacak. Ben de apartman dairesinde yaşayacağım. Tıpkı halkımın geri kalanı gibi.
Cezalar kişinin ekonomik gelirine göre olacak. Bu sayede sırf zengin diye tafik kurallarının içine eden insanları bir bir azaltacağım. Ekonomik gelişimler için teknoloji üreten firmalara destek vereceğim. Ama bu işte hile hurda olmaması için de verdiğim desteğin karşılığında ürün de bekleyeceğim.
Bana imkan verilirse gün geldiğinde and olsun ki ileriye değil en ileriye gideceğiz

Bana bak dostum. Sen akıllı bir insana benziyorsun. Bizi bırak ve başka ülkeye git.
Bu bir tavsiyeydi ama sen dersen ki yok neden bunlar oluyor ben halkıma üzülüyorum falan filan dersen bu ülkeyi düzgün hale sokabilmen çok zor olacak umarım bunu biliyorsundur. Hatta belki de o seviyeye bile gelemeyeceksin. Unutma bunu seni umursamadığım ve küçük gördüğüm için değil, içinde bulunduğumuz durumdan kaynaklıdır.

Umarım bu dediklerin bir gün gerçek olur...

Kennedynin sözlerine katılıyorum. Bekleyip görmek iyi bir stratejidir. Seçim arefesinde yapılacak herhangi bir tepki ohal ilan etmesine sebebiyet verebilir. Tüm yetkilere sahip kıvılcım arıyor. Sonraki seçimlerin ne denli zor olacağının da farkında bu yüzden ohal ile seçimi erteleyebildiği kadar erteleyecektir. Zamansız en güzel hamleler bile başarısızlıkla sonuçlanır. Önemli olan doğru zamanda doğru hamleleri yapmak.

Bunu şimdi söylemedim yalnız. Ekonomik durumum hala iyi benim. Ben halkıma bakaraktan bunu söylüyorum. Açıkçası bu düşünceler son 6-7 yıldır kafamın içinde. Yakın çevrem bunu biliyor. Dostlarım beni destekliyor. İlk kez yıllar sonra bir forum ortamında bunu dile getiriyorum.

Tekrar dediğim gibi amacım bizi ABD ile bir tutmak değil. Amacım insanların refah seviyesini arttırmak. Yatağa aç girmemek.

Sanırım yeterince anlaşılmamış; bekleyip görmek için bir stratejiniz olması gerek, bundan önce bir alt yapınız, bağlantılarınız, planlarınız olması gerek. Yapabileceğinize inandığınız herhangi bir şeyle ohal/kıvılcıma sebep olabileceğinizi nereden çıkartıyorsunuz?

Önemli olan doğru zamanda doğru hamleleri yapmak ise şu an boşuna zaman harcıyorsunuz; hamleler 2001 yılından beri yapılmakta. Hamleleriniz için onları yaratacak alt yapılar ve kişiler, bağlantlar için çalışmanız gerek, bunun çeşitli kanallardan devam ettirilmesi, fark edildiğinde uygulanacak gerek sansür/engelleme/karalama/kapatma gibi politikalarıyla kişi, ekip, sistem, toplum boyutlarında nasıl başa çıkılabileceğini düşünüyor ve uyguluyor olmanız gerek.

Bunlar dışında bağımsız bir aday, bu sistemde işe yarayacak bir aktörse nasıl kukla haline getirilir veya etkisizleştirilire bakarlar ya da işe yaramayacak herhangi bir değişken bizim stratejilerimizde yer alan hata paylarında neye sebep olura bakarak uygularlar.

Kısacası: Bir stratejiniz varsa, bunu konuşuyor değil, uyguluyor olmanız gerek ki bekleyip göreceğiniz vakit 1-5-10-15-25 yıl gibi sürelere yayılacak fiziki anlamda, dijital uygulamalar ve sonuçlar sebepiyle (kripto, pasaport, "public in-come" pilot uygulama alan ve sonuçları, toplumsal mimari pilot uygulamaları ve sonuçları) bu tarih aralıkları güncellenmelidir.

Örnek 1: Tüm dünyada bu tip bir hareketin en ilginci 2009-2012 anonymous ekibiydi. Kendiliğinden oluşan bir sistem, var olan sistem tarafından günümüzde maymuna dönüştürüldü.
Örnek 2: Wikileaks olanları hatırlıyorsanız, julian şu an nerede?

Sevgiler.

Düşündüğüm gibi hesap silme özelliği eklememişler . Artık bu hesabı kullanmıyorum .

Mesaj sayım 53 , hesabımdan çıkış yapıyorum ve bir daha technopat kullanmıyorum .

türk bir site olduğu için güvenmedim , ve protonmail ile üyelik gerçekleştirdim .

Haklı çıktım .

Düşündüğüm gibi .. Olayı nesnel şekilde ele alaraktan 5 sayfalık yazı yazdım .
Hemen kapamışlar . Neden olduğunu az çok tahmin edersiniz .

Konuşmaya gerek yok , çünkü platform zaten ... Türkiye'nin değil kendi cebinin dolmasını istiyor .

Technopat diyor ki ... Benim cebim dolacak , Türkiye kötü olmazsa benim cebim dolmaz diyor .

sansürcü zihniyet işte , şimdi ben sileceğim hesabımı ... Ama benim bu yaşadığımı duyan kim varsa silmeyecek hesabını ...

Neden ? Çünkü diyecek ki keriz ben miyim ? birine sansür uygulanmış diye niye hesabımı sileyim technopattan faydalanamayayım ..

işte memleketin düzelmemesinin nedeni budur .

Ben şu an hesabımı siliyorum ve kullanmayacağım .

Sadece ben sildiğim içinde technopatın umrunda olmaz .

Diğerleri de ... Technopat tarafını tutar ...

Mesaj Sayım 54 oldu , Buraya yazdım aynı mesajdır .
Unutuldu gitti , Sansürden dolayı 5 sayfalık nesnel yazım silindi . İşbu arkadaş tam okuyacakken hem de .

Technopat sansüründen dolayı ; arkadaşımızla dahi iletişim kuramıyoruz .

İnsanlarda bu sansürü umursamadı bile bir tek ben umursadım . Silmek istedim hesabımı silme seçeneği yok . O yüzden de 53.mesajımda dedim ki bırakıyorum .

Sonra test ettik ve kimse oralı olmadı . Haliyle bir kullanıcı hesabını sildi diye Technopatın umrunda olmaz demokrasi de budur .

Diğer kullanıcılar Tribal Primitive ilkel yaklaştılar ve düşündüler ki .. Bana ne ya sansür uyguladılarsa bana mı uyguladılar , Hem benim görüşlerim ülkemin genel silüetiyle aynı aykırı değilim ... Neden technopattan faydalanmayayım , Alemin kerizi ben miyim diye düşündüler .

Eğer ki ben biraz parlarsam , olay zaman mekan değişkenler ona göre şekillenirse , bir farkındalık kamu oyu oluşursa ... O zamanda işbu insanlar bu davranışlarından dolayı şartlı koşullanırlar ve otomatikman Technopatın güdümünde bana iptal linç kültürü yaparlar .

Memlekette bu yüzden düzelmediği gibi hep kötü hep tiksindirici kalacaktır .

Mesaj Sayım 54 buraya bunun sağlamasını yapmak için yazdım .

Önceki mesajımla aynı mesaj aynı konu olduğu içinde yazdım .

Technopat artık kullanmıyorum .

Mesaj sayım 54 oldu, buraya yazdım aynı mesajdır.
Unutuldu gitti, sansürden dolayı 5 sayfalık nesnel yazım silindi. İşbu arkadaş tam okuyacakken hem de.

Technopat sansüründen dolayı; arkadaşımızla dahi iletişim kuramıyoruz.

İnsanlarda bu sansürü umursamadı bile bir tek ben umursadım. Silmek istedim hesabımı silme seçeneği yok. O yüzden de 53.mesajımda dedim ki bırakıyorum.

Sonra test ettik ve kimse oralı olmadı. Haliyle bir kullanıcı hesabını sildi diye Technopat'ın umurunda olmaz demokrasi de budur.

Diğer kullanıcılar tribal primitive ilkel yaklaştılar ve düşündüler ki. Bana ne ya sansür uyguladılarsa bana mı uyguladılar, hem benim görüşlerim ülkemin genel silüetiyle aynı aykırı değilim... Neden Technopat'tan faydalanmayayım, alemin kerizi ben miyim diye düşündüler.

Eğer ki ben biraz parlarsam, olay zaman mekan değişkenler ona göre şekillenirse, bir farkındalık kamu oyu oluşursa... O zamanda işbu insanlar bu davranışlarından dolayı şartlı koşullanırlar ve otomatikman Technopat'ın güdümünde bana iptal linç kültürü yaparlar.

Memlekette bu yüzden düzelmediği gibi hep kötü hep tiksindirici kalacaktır.

Mesaj sayım 54 buraya bunun sağlamasını yapmak için yazdım.

Önceki mesajımla aynı mesaj aynı konu olduğu içinde yazdım.

Technopat artık kullanmıyorum.

Bunları yazan birisinin başkalarının ayakkabılarıyla yürümeyi çoktan deneyimlemiş olmalıydı: Technopat bir iletişim platformu ve aynı zamanda özel bir firmadır. Kendilerini çeşitli durumlardan korumak durumunda olmaları ve buna göre hareket etmeleri gayet normaldir. Siz oturup bu sunucuların, üzerinde çalışan programcıların ve yapılan anlaşmaları, giderlerini karşılıyor olmadığınıza göre, sansür konusunda herhangi bir açıklamanız işe yaramaz. Aynı woke kültürü gibi.

Tribal primitive ilkel yaklaşımdan söz açılmışken, tek iletişim platformu burası değilse - 1993 yılı bbs platformlarında da değiliz, konuşmak istediğiniz kişiye özel mesaj ile ulaşıp, gözetimden uzak istediğinizi paylaşabilirdiniz. Bu paylaşımlarınıza eklemek istediğiniz insanlara da benzer şekilde haber verebilirdiniz. Sanırım bunu belirtmediğinize göre, düşünmediğinizi varsaymamda hiçbir sakınca yok.

Bunları yazan birisinin başkalarının ayakkabılarıyla yürümeyi çoktan deneyimlemiş olmalıydı: Technopat bir iletişim platformu ve aynı zamanda özel bir firmadır. Kendilerini çeşitli durumlardan korumak durumunda olmaları ve buna göre hareket etmeleri gayet normaldir. Siz oturup bu sunucuların, üzerinde çalışan programcıların ve yapılan anlaşmaları, giderlerini karşılıyor olmadığınıza göre, sansür konusunda herhangi bir açıklamanız işe yaramaz. Aynı woke kültürü gibi.

Tribal primitive ilkel yaklaşımdan söz açılmışken, tek iletişim platformu burası değilse - 1993 yılı bbs platformlarında da değiliz, konuşmak istediğiniz kişiye özel mesaj ile ulaşıp, gözetimden uzak istediğinizi paylaşabilirdiniz. Bu paylaşımlarınıza eklemek istediğiniz insanlara da benzer şekilde haber verebilirdiniz. Sanırım bunu belirtmediğinize göre, düşünmediğinizi varsaymamda hiçbir sakınca yok.

Açıkça onaylandığı ve sağlaması yapıldığı üzere ...
Herkes herkese devletin giderini sen mi karşılıyorsun diyebilir ? Dünya da bir tek ülke yok o zaman başka ülkeye diyebilir ? Herkes birbiriyle fısıltı şeklinde konuşabilir .

Ne sansür uygulayan ne de sansür uygulatan ... ikisi de emir kuluyum diyebilir ..

Yani siz her ne kadar anayasal tüm ödevleri yerine getirseniz de , aykırıysanız illaki haksız olursunuz ve sizin güçsüz olduğunuzu görenler de illa ki .. kendilerini göstermek ve aidiyetini bağını göstermek babında size saldırır .

Yani uzun lafın kısası ... aykırıysanız muhatap bulamazsınız , herkes birbirine paslar ...

Zaten technopat kriterleri karşılayan bir platformda değil .

Nasıl bu topraklarda doğanlar bu topraklara zorunlu bırakılıyorsa , ve sanki hiç zorunlu bırakılmamış gibi .. o zaman git başka ülkeye denilebiliyor ise ?

Eristik söylemlerin ardına saklanıp , hayatı birbirine zindan edenler de ... kraldan çok kralcı oluyorlar .

Aslında kendilerine nakşettikleri üst meziyet sıfatların tam tersi ve tam aşağısı sıfatlara nail olduklarından .. birbirlerine böyle metiye düzerek herkes kendi zübüklüğünü kendi saf kötülüğünü örtme peşinde .

işbu bahsini ettiğimiz insanların vatana millete aslında tek faydası ; vatanın ve milletin düzelmeyeceğinin kanıtlarını delillerini bizlere sunuyor olmaları ..

Bu vazifelerini icra edebiliyorlar işte .

Açıkça onaylandığı ve sağlaması yapıldığı üzere...
Herkes herkese devletin giderini sen mi karşılıyorsun diyebilir? Dünya da bir tek ülke yok o zaman başka ülkeye diyebilir? Herkes birbiriyle fısıltı şeklinde konuşabilir.

Ne sansür uygulayan ne de sansür uygulatan... İkisi de emir kuluyum diyebilir.

Yani siz her ne kadar anayasal tüm ödevleri yerine getirseniz de, aykırıysanız illaki haksız olursunuz ve sizin güçsüz olduğunuzu görenler de illaki. Kendilerini göstermek ve aidiyetini bağını göstermek babında size saldırır.

yani uzun lafın kısası... Aykırıysanız muhatap bulamazsınız, herkes birbirine paslar...

zaten Technopat kriterleri karşılayan bir platformda değil.

Nasıl bu topraklarda doğanlar bu topraklara zorunlu bırakılıyorsa, ve sanki hiç zorunlu bırakılmamış gibi. O zaman git başka ülkeye denilebiliyor ise?

Eristik söylemlerin ardına saklanıp, hayatı birbirine zindan edenler de... Kraldan çok kralcı oluyorlar.

Aslında kendilerine nakşettikleri üst meziyet sıfatların tam tersi ve tam aşağısı sıfatlara nail olduklarından. Birbirlerine böyle metiye düzerek herkes kendi zübüklüğünü kendi saf kötülüğünü örtme peşinde.

işbu bahsini ettiğimiz insanların vatana millete aslında tek faydası; vatanın ve milletin düzelmeyeceğinin kanıtlarını delillerini bizlere sunuyor olmaları.

bu vazifelerini icra edebiliyorlar işte.

Renk kodlamasıyla bakalım:

Yeşil: Aykırıysanız, doğru yerde olmadığınızı bilerek, bulunduğunuz yeri bulunduğunuz koşullarla değiştirmeyecek kadar gelişmiş olmanız gerekli. Halen bu konuları, başlığa yazan diğer insanlarla paylaşmak için bir öneriniz yok. Ayrıca böyle bir yola çıktıktan sonra devam edebileceğiniz, edemeyeceğiniz, edecek ve etmeyecek diyerek ayrılacak kişiler olacak.

Beyaz: Kriterleri karşılamayan bir yerin sadece kendi tabii olduğu hukuk ve kanunlar çerçevesinde kendisini korumak için hareket etmesini eleştirmek çok toy bir davranış olacaktır psikolojik açıdan. Zira tabii olduğu sistem bunu gerektiriyor.

Siz halen bir şeyler yapmak istiyorsanız, konuşmak yerine harekete geçebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken konu, isminiz bile gerçek değilken harekete geçtiklerinizin ne kadarı söylediklerinin ne kadarını yerine getirecek.

Eğer bir şeyler yapmak istiyorsanız, eristik diyalektik ile görünmeniz yeterlidir. Görünmediğiniz yerlerde neler mümkün olabilir, bu size bağlıdır. :)

Çünkü biz bir bütünüz. Halk olarak bir bütünüz. Bilinçlendirmediğimiz her bir vatandaş için biz sorumluyuz. Birlik olduğumuz gün kazanacaz. Gözlerimizi açtığımız zaman kazanacağız.
Sen başaramazsan biz başaracağız merak etme. Er geç anlaşılacak.

Geri
Yukarı