Ekonomik sorunlar yokmuş gibi his veriyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biz genelde BİM'den tavuk döner alıyoruz. Lezita firması yapıyor. Oradan aldığımız çoğu şeyin aynısı, Migros'ta da bulunuyor. Peki ya onlar? Onlar en azından kalitesiz, sağlıksız olamaz ya? :/
Ben yatayim malum sabah kalkıp çalışmam lazım. Yarın konuşalım.
Lezita işini kaliteli yapan firma. Kendim cok yedim.

Zaten beni çoğu kişi yanlış anladı. Ben "illa öyledir" yada "öyle" manasında demek istemedim. Technopat'a girince sanki ekonomik sorun yokmuş hissiyatı veriyor manasında demek istedim.
Burası bir teknoloji forum sitesi. Elinde parası olan veya teknolojik ürüne sahip olan insanların konu açtığı yer. Yani elinde sistemi olmayan veya sistem, elektronik eşya alacak parası olmayan adamları nasıl görmeyi planlıyorsun ki?

Hayatımda gördüğüm en saçma yorum! Kardeşim sana uzun uzun yazıp kendimi yormayacağım. Sen teknolojiyi gerçekten hiç ama hiç anlamamışsın!
Aynen senin de ne olduğun belli. Laf anlatmaya değmez.😉

Ekonomik sorunlar varmış gibi hissettirmesi için illa açlıktan ölme oranlarının aşırı yüksek olması, insanların mağarada yaşamaya başlaması falan mı gerekiyor?

Burası bir teknoloji forum sitesi. Elinde parası olan veya teknolojik ürüne sahip olan insanların konu açtığı yer. Yani elinde sistemi olmayan veya sistem, elektronik eşya alacak parası olmayan adamları nasıl görmeyi planlıyorsun ki?
Haklısın. :(
Ekonomik sorunlar varmış gibi hissettirmesi için illa açlıktan ölme oranlarının aşırı yüksek olması, insanların mağarada yaşamaya başlaması falan mı gerekiyor?
Hayır, öyle düşünmeyin...

Gömlek değiştirir gibi işlemci ve telefon değiştiren çok insan var bu nasıl ihtiyaç? Adam iPhone 11 almış 6 ay sonra 12 çıkınca hemen ona geçiyor. Bu mu ihtiyaç? Adam 2700 işlemci almış 8 ay sonra 3700 çıkıyor hoop ona geçiyor bunun neresi ihtiyaç? Kısaca olanda var ki alıyor, hatta fazla geliyor ki müsrifçe harcıyor.
İPhone alanların zaten maddi durumu üst düzey olanlar. Gidip maddi durumu kötü olan bir birey İphone almaz, alsa bile aklından şüphe ederim. İşlemci konusuna gelirsek; devir teknoloji devri. Bilgisayar da her ay, her yıl yeni oyunlar yeni programlar, güncellemeler çıkıyor ve daha üst düzey özellikler istiyor. Adama yetmiyor olabilir. Zevkinden alan zaten yine durumu iyi olanlardır.

Zaten az çok burada dolaştı isen alan kişilerin hep bir amacı oluyor. Render, oyun, program... Zevkinden alan kesim hiç yok gibi bir şey... Yani bir kişi alıyor diye tüm ülkenin ihtiyacını ve ekonomik durumunu belirleyemezsin. Türkiye'de 50,000,000 kişinin telefonu varsa maksimum 300,000 kişi İPhone 11-12 kullanıyordur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı