Ekonomimiz iyi mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
1621252509839.png

Sayın cumhurbaşkanımız dünya 5'ten büyüktür derken bunu kastetti herhalde.

Demek istediğim halkın durumu kötü olsa her önüne gelen mağazaya 300-400 TL harcamaz. Bence biraz da nankörlük.
Ne nankörlüğünden bahsediyorsun ya! Umarım ciddi değilsindir. Geçen gün temel bir ihtiyaç olan yiyecek alışverişine bile 200 tl verdim (bir şey almadığım halde). Neyin nankörlüğü?

Atatürk devri ne alaka ?
Diyorum ki yukarıdaki yazılarından birisinde dedin ki üretim yapmıyoruz. Bu da başımızdakilerin suçu değil mi? Atatürk zamanında savaştan yeni çıkmış bir ülkede bile yeni yeni fabrikalar açılıp üretim yapılabiliyorsa biz 2021 yılında niye yapamıyoruz?

Hollanda'nın 20 katıyız ama Hollanda bizle aynı tarımı yapıyor.
Üretim desen hak getire.
İnsanlar işsizlikten intihar ediyorlar.
Dünya'nın en kötü pc'leriyle yaklaşık 12 yılımı geçirdim ve geçirmeye devam da edeceğim gibi gözüküyor.
Ama birileri hala çıkıp alkolü yasaklıyor. Neden alkol yasaklanınca ekonomi mi düzelecek?
Türkiye dediğimiz ülkede 15 yaşındaki çocuk bile siyaset konuşuyor. Bunlar bile ekonomik durumun bir sonucu değil mi?

Gözünü seveyim çıkıp da böyle konuşma. Sinirleniyorum.

Saygılarımla.

Diyorum ki yukarıdaki yazılarından birisinde dedin ki üretim yapmıyoruz. Bu da başımızdakilerin suçu değil mi? Atatürk zamanında savaştan yeni çıkmış bir ülkede bile yeni yeni fabrikalar açılıp üretim yapılabiliyorsa biz 2021 yılında niye yapamıyoruz?

Hollanda'nın 20 katıyız ama Hollanda bizle aynı tarımı yapıyor.
Üretim desen hak getire.
İnsanlar işsizlikten intihar ediyorlar.
Dünya'nın en kötü pc'leriyle yaklaşık 12 yılımı geçirdim ve geçirmeye devam da edeceğim gibi gözüküyor.
Ama birileri hala çıkıp alkolü yasaklıyor. Neden alkol yasaklanınca ekonomi mi düzelecek?
Türkiye dediğimiz ülkede 15 yaşındaki çocuk bile siyaset konuşuyor. Bunlar bile ekonomik durumun bir sonucu değil mi?

Gözünü seveyim çıkıp da böyle konuşma. Sinirleniyorum.
Ekonomi iyi demedim ki. Sinirlenecek ne var bunda ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı