Ekonomimiz neden kötüye gidiyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Vergiler fazla olabilir ama unutmayınki biz bir fransız, ingiliz, amerikan değiliz afrikayı sömürüp hala onun parasınıda yemiyoruz. Biz yüzyıllardır kendi ayaklarımızdayız.
Lütfen böyle içi boş örnekler vermeyin, ben size kaç ülke sayarım. Örneğin Azerbaycan, adamların parası bizim paramızın 3 katı değerinde, onlar nereyi sömürüyor? Ya da almanya, 2 savaşı da kaybettiler, hiç bir yeri sömürmüyorlar ama bize fark attılar. Daha size onlarca bizimle aynı durumdan gelmiş ülke sayarım.

Ne boranisi hocam Plastation 5'miş. 350 dolarlık ürün ülkeme 3000 TL'ye giriş yapıyorsa bizi kıskandıkları için. Amerika bizi kıskanıyo gelişmemizi istemiyorlar. Paşam 3000 TL'lik ürüne 4000 TL vergi koyuyorsa koysun hatta 5000 TL koysun ben asgari ücretim ile veririm.
Vergiyi Tr düzenliyor . Birde dünyada en çok vergi alınan ülke Tr

Arkadaşlar neden ekonomimiz gün geçtikçe kötüye gidiyor?

Yanlış adımlardan dolayı.
Mesela eğitim sistemini değiştiriyorlar bir kişi çıkıp Osman'lı eğitim sistemine dönsek dese ülke 10 sene içerisinde ucar.
Yol yapmak? Ciddi olamazsınız yol gerekli evet ama sizce de 1 plandamı mesela artık Vestel'i sahadan alıp devlet bütceli bir teknolojik fabrika kurulsa telefon olur ekran kartı işlemci her şey olabilir ama Türkiye'nin en çok ithal ettiği ürün üzerine kurulsa su anki ekonominin %5 6'sını ilk anda iyileştirir.
Sevgili yusuf kayaalp takip edenler bilir adam bir çıkıp ... Şu eyitimi bir duzeltin demedi adam adamı cumhurbaşkanı yapsak ülke olur Amerika.

Biraz daha yorum yaparsak Vatan haini damgası yiyebiliriz, sakin... :D

Üretiyoruz, gayet de üretim var bu ülkede. Otomotiv, silah sanayi, turizm, tekstil, tarım vs. Ancak ne üretiyorsun, ne katmışsın, ne koymuşsun, ne kadar verimlisin bunlar önemli. Katma değerli üretim demek bilgisayar, araba üretmek değildir. Şu ankinin daha gelişmişini üretmektir. Para kazandıran da bu gelişmişliği sağlayan bilgidir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı