Ekonominin kötüleşmesi insanları cimrileştirdi mi?

İşte burada zeka ve bilgi ön plana çıkıyor bir başkası araştırmadığı için ya da bilmediği için gidip G432 alırdı ama sen bildiğin için G PRO X aldın.
Ben bunu da sevmiyorum araştırmadan alıp sonra kulaklığın sağından ses gelmiyor çabuk soyuldu gibi gibi konular açılıyor.
Hayırlı olsun bu arada.

Hocam şans faktörü doğru olan bir şey. Bende GTX970M ekran kartlı laptop vardı. 6 sene kullandım 1 kez bile servise gitmedi cihaz. Arkadaş benden 1 sene sonra aynı firmanın GTX1080 ekran kartlı laptopunu aldı ve 4 kez ekran kartı yandı değiştirdiler. Şans faktörüne inanırım. Ama Rampage ile Logitech'in şans oranı bir değil hocam. Bir de kalite olarak kastettiğim surrpund kalitesi yazılım kalitesi vs sadece işi malzeme kalitesi olarak da düşünme.

Sorun insanlarda degil sende. Herkes senin gibi rahat harcama yapamiyor. Sen normal olanin kendin ve senin davranislarin oldugunu dusunuyorsun ama degil. Belki rahat kazandigin icin belki de calismadan kazandigin icin bu kadar rahat harcama yapiyorsun. Kendin pencerenden insanlara bakma, herkes ayni şartlarda degil. Bu arada cimrilik ile tutumluluk arasinda bir fark vardir. Sen belli ki bu ikili kelimenin arasindaki farki bile bilmiyorsun.

Bak onu ben mesela yapmıştım. Klavyem bozulmuştu. Acilen klavye lazımdı. Ay başını bekleyene kadar idareten internetten bir klavye alayim dedim yorumlara baktım Rampage'in bir klavyesine denk geldim ve 5 aydır kullanıyorum. Ama klavyeyi alırken performansa dair hiçbir şey beklemedim. Tuşa basılıyor mu basılıyor tamam yeterli dedim geçtim. Verdiğim parayı biliyorum ürünün bana maksimum ne verebileceğini de biliyorum çünkü 300 TL'ye mekanik RGB kablosuz alamazsın.

Vallahi her sabah saat 6:20 de kalkıyorum 18:30 da mesai bitiyor. Gayet de çalışıyorum ve fiziksel olarak olmasa da kafa olarak yoruluyorum. Benim düşüncem şu ben bu kadar çalışıyorsam evde geçirdiğim 3-4 saatimi de en Elite cihazlarla döşemeliyim ki evde rahat olabileyim. Ben kendi penceremden yansıtmıyorum olayı. Benim pencerem çok farklı. Benim demek istediğim şu 100 TL bütçe ayırıp kablosuz RGB gerçek Surround Blue voice teknolojisine sahip mikrofonlu kulaklıkta aramıyorum. 100 TL'den 15 000 TL performansı beklemiyorum. Öyle bir fiyat/performans algısı oluşmuş insanlarda. Evet gerçek Surround fiyatları bir aralıklarda.

Para harcamak için var ama bu demek değil ki eldeki tüm parayı bitirin sağlık sorunu olur ciddi bir durum olur acil para lazım olur açıkta kalırsın ben zevk ve hobilerim için elimdeki paranın %80 civarını harcarım ama her zaman %20 kenarda kalır acil durumlar için.

Sonuçta 300 TL dediğin para bugün 20 dolar bile etmiyor. Ben mi ekonomimi bilmiyorum yoksa ekonomik krizden dolayı insanlar mı cimrileşti?
Asgari ücrete göre kıyas yaparsan neden 300 TL'yi rahatlıkla milletin veremediğini anlarsın. Bugün ne almak istesen en az 100 TL cebinden çıkıyor. İnanılmaz derecede saçma bir durum ama yaşıyoruz. Bu arada insanlar cimrileşmedi fakirleşti...

Bana göre para, gerçekten insanı mutlu etmez. Ciddiyim. Azın verdiği mutluluğu hiç bir şey vermez.
Gülücük kahkaha atabilirsiniz. Beni para mutlu etmedi çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…