Ekran ayarlarını varsayılana döndürmek?

Boerue

Hectopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Merhabalar. Bugün elimde bulunan bir monitörü notebookum ile kullanmak için HDMI-VGA adaptörü satın aldım. Bilgisayarım ekranı tanıdı, iki masaüstü olarak da kullanabildim.
Ancak ayarları kurcalarken, ikinci monitörün ekran çözünürlüğünü bilmediğim için, kendi ekran çözünürlüğünün üstünde bir seçenek seçtim. Monitör "sınır dışı" uyarısı verdi ancak yine eski çözünürlüğü seçerim diyerek ellemedim...

Aşağıda tam olarak hatırlamasam da "bu ekranları şöyle kullan" diye bir seçenek olmalı. Sadece ikinci monitörü kullanmayı seçtim ve dolayısıyla notebookumun ekranı gitti ve monitör de yüksek çözünürlük seçtiğim için "sınır dışı" uyarısında kaldı. Ne zaman HDMI-VGA adaptörümü taksam, bu ayarları tanıyor ve aynı şey meydana geliyor. Ayarları varsayılana döndürebilir miyim?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekranı bağladıktan sonra çözünürlüğü değiştirmek için CTRL+ALT+(+) veya CTRL+ALT+(-) kısayollarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Harici ekranı bağladıktan sonra çözünürlüğü değiştirmek için CTRL+ALT+(+) veya CTRL+ALT+(-) kısayollarını kullanmayı deneyebilirsiniz.

Merhabalar, sorunumu çözdüm. Çok teşekkür ederim.
Sorunumu dün akşam çözdüm. Daha ilkel bir yöntem olarak ekranı görmeden, ezbere tuşlara basarak klavye yoluyla ekran çözünürlüğünü değiştirmeyi denedim.
Yazdığınız kısayolları denedim ancak herhangi bir şey gerçekleşmedi...
Teşekkürler.

Peki hangi kısayolları kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Başkasının başına gelirse bu konuya düşer belki yolu.(y)

Peki hangi kısayolları kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Başkasının başına gelirse bu konuya düşer belki yolu.(y)
Bildiğim kadarıyla Windows 7 ve sonrasında masa üstünde boş bir yere sağ tıkladığımızda "Görüntü ayarları" seçeneği çıkıyor. Ona tıkladığımızda Ayarlar (Denetim masası değil) > Sistem > Ekran bölümüne yönlendiriliyoruz.
Burada beş (5) defa "TAB" tuşuna basıyoruz. Akabinde çözünürlük kısmı seçilmiş oluyor. Ancak "sol tık" işlevini klavyeden gerçekleştirmek için boşluk tuşuna basıyoruz ve çözünürlük listesini açmış oluyoruz.
Burada muhtemelen en düşük çözünürlüğü seçmemiz doğru olacak, bu yüzden listenin en aşağısındaki maddeyi (çözünürlüğü) seçmek için bir (1) defa üst yön-ok tuşuna basmamız gerekiyor.
Çözünürlüğü uygulamak için de son olarak "ENTER" tuşuna basıyoruz.
Notebooklarda zaten harici monitör bağlamadan önce, notebook ekranı kullanılabilir olacaktır. Görüntü ayarlarını önce açıp daha sonra harici monitörü bağlayıp, yazdıklarımı uygulayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı