Ekran geçişlerinde ses kesilmesi

RebeLKilleR

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 7 5800X / Asus Prime B550M-A / G.Skill RipjawsV 32 GB (16x2) DDR4 3200 MHz CL16 / Samsung 990 Pro 1 TB / Lian Li Lancool III-X A-RGB / Cooler Master M2 Silent Pro 850 Watt +80 Silver / Arctic Liquid Freezer III 420mm A-RGB (Black) / Asus ROG Strix GeForce RTX™ 4070 Ti SUPER 16GB GDDR6X OC Edition
Meslek
Bilgi İşlem Uzmanı / IT
Merhabalar.

Sistemim:

Intel i5-6400
Asus H170 Pro Gaming
Kingston HyperX Fury 8GB DDR4 2133Mhz
Toshiba 1TB 7200RPM HDD
Samsung 750EVO 250GB SSD
CoolerMaster KC-350 with 600 Watt PSU

ViewSonic VX2457mhd
A4 Tech Bloody V7ma
A4 Tech X7-G800V
Corsair MM300 Extended AntiFroy

Şuanda bir çok oyunda veya programda gibi benzeri şeyler arasında geçiş yaparken, olan ses kesiliyor. Bunu şöyle özetleyebilirim; ALT+TAB geçişlerinde, programlar veya oyunlar arası geçişlerde monitöre giden sinyal 1 saniye gibi bir süre kesiliyor. Bu sırada herhangi bir giriş kaynağından sinyal arıyor. yine aynı zamanda sinyal kesildiği için ses de kesiliyor. (Monitörün dahili hoparlörünü kullanıyorum.)

Bu anlattığım geçişi anlamayanlar olursa şöyle 2 örnek vereyim. Televizyonda giriş kaynağını değiştiririz ya hani, o sırada olan şey ile aynı. Geçiş yaptığım zaman monitör anladığım kadarıyla sinyal kaynağı arıyor, bu sırada herhangi bir sinyal olmadığı için ses kesiliyor. Veya kanal değiştirirken 1-2 saniye boyunca kanal sinyali arar ya televizyon, o sırada malum ses yoktur. Aynı o olay.

Sistemi ilk kurduğum zaman böyle bir sıkıntı yoktu. Neden veya ne zaman oldu bilmiyorum. Bir ara temiz kurulum Windows 10 yüklemiştim ve galiba üst üste 2-3 kere tüm sürücülerimi güncelleyince çözmüştüm bu sorunu. Ama şimdi yeniden var ve çözemedim. (Kardeşim oynarken olmuş :D)

Şuan evde değilim, eve geçince video çekerek de göstereceğim sorunu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı