Ekran kapanıyor ama PC çalışmaya devam ediyor

tiki feras

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba, 2 gündür ekran kartım yük altında olsun olmasın fark etmeksizin ekran kapanıyor ama kasa çalışmaya devam ediyor. Stress testine soktum hiçbir şey olmadı, sıcaklık 65 dereceyi geçmedi. FurMark testi yaptım yine 65 dereceyi geçmedi sıcaklık. Yardım eder misiniz?
Ekran kartı: MSI Ventus RTX 3060 12 GB OC.
Power Supply 500W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo giriş yerini değiştir ekran kartında. Kablosunu değiştir. Anakartınızın güncel BIOS'u cıkmıştır BIOS'unu güncelle. Ne alaka deme BIOS'la. Aynısı başıma gelmişti. Kasa çalısıyordu goruntu yoktu. BIOS'u güncelleyin dediler görüntü gelmişti.

Bende de aynı sorun vardı 1 ay önce, bilgisayarı kapatıyordum ekran kapanıyordu ama kasa hala çalışmaya devam ediyordu 30-40 saniye sonra kapanıyordu kasa garantiye yolladım SSD de sorun varmış SSD'yi değiştirdiler sorun düzeldi bende.

Ben de var bu durum ve 4 aydır çözemedim. PC'yi yeniden tekniğe yolladım. Her şey olabilir problem. Ben de olan durum büyük ihtimalle PSU'nun PCI-E kablosundan ama ekran kartı da olabilir. Deneyerek problemin nerede olduğunu bulmaya çalış.

Kablo giriş yerini değiştir ekran kartında. Kablosunu değiştir. Anakartınızın güncel BIOS'u cıkmıştır BIOS'unu güncelle. Ne alaka deme BIOS'la. Aynısı başıma gelmişti. Kasa çalısıyordu goruntu yoktu. BIOS'u güncelleyin dediler görüntü gelmişti.
tamamdır deneyeceğim teşekkürler yardımın için

Ben de var bu durum ve 4 aydır çözemedim. PC'yi yeniden tekniğe yolladım. Her şey olabilir problem. Ben de olan durum büyük ihtimalle PSU'nun PCI-E kablosundan ama ekran kartı da olabilir. Deneyerek problemin nerede olduğunu bulmaya çalış.
tamamdır umarım ekran kartında problem yoktur

Yeni konular

Geri
Yukarı