Çözüldü PC boştayken ekran kapanıyor ama PC çalışmaya devam ediyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Adronem

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PC boştayken ekran kapanıyor ama PC çalışmaya devam ediyor. Reset atmadan düzelmiyor. Bilgisayarı tekrar açtığımda işlemci sıcaklık uyarısı alıyorum. En son OCCT programı ile işlemci ve ekran kartını stres testine soktum ve ekran kaydını başlattım. Aşağıdaki görüntü ekran kapandıktan sonraki görüntü. sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

resim_2022-09-23_123453546.png

Çözüm
Sadece ekran kapanıyor ve bilgisayarın çalışmasında sıkıntı yoksa güç planı ayarlarından olabilir.
Ekranı hiçbir Zaman'a ayarlayın. Prizden dolayı ekran kapanınca geri gelmiyor olabilir.
Eki Görüntüle 1526363

Dediğiniz ayarları da yapmıştım olmamıştı. Akım korumalı prizi çıkarttım. PC'nin güç kablosunu direkt prize bağladım. 1 saattir kapanmadı bakalım.
Bende de ekran kapanıyor, bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Ama benim monitörüm bir zaman sonra hiç dokunmayınca kendini uyku moduna alıyor. Kapandıktan sonra monitör düğmesine basınca tekrar açılıyor. İşlemci sıcaklık falan demişsin o yüzden monitörden kaynaklanıyor diyemeyeceğim.

Sadece ekran kapanıyor ve bilgisayarın çalışmasında sıkıntı yoksa güç planı ayarlarından olabilir.
Ekranı hiçbir zaman 'a ayarlayın. Prizden dolayı ekran kapanınca geri gelmiyor olabilir.
1664018283716.png

Ekranı hiçbir Zaman'a ayarlayın. Prizden dolayı ekran kapanınca geri gelmiyor olabilir.
Eki Görüntüle 1526363

Dediğiniz ayarları da yapmıştım olmamıştı. Akım korumalı prizi çıkarttım. PC'nin güç kablosunu direkt prize bağladım. 1 saattir kapanmadı bakalım.

Çözüm

Geri
Yukarı