Ekran kararıyor ve ekran kartı sürücüleri kendi kendine siliniyor

Orkun Ünlü

Hectopat
İnternette hiçbir çözüm bulamadım. Ekranım durduk yere kararıyor PC'yi tuşundan kapatıp açmam gerekiyor ve ardından açtığımda ekran kartı sürücülerim silinmiş oluyor. Bu sorunu birkaç kez yaşadım ve artık sıkıldım, çözümünü bilen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette hiçbir çözüm bulamadım. Ekranım durduk yere kararıyor PC'yi tuşundan kapatıp açmam gerekiyor ve ardından açtığımda ekran kartı sürücülerim silinmiş oluyor. Bu sorunu birkaç kez yaşadım ve artık sıkıldım, çözümünü bilen var mı?

Ekran kararması ekran kartına yeterli güç sağlanamadığı için oluyor, ek olarak AMD kartlarda buna sürücü silinmeside ekleniyor.

Ekran kartı yuvaya tam oturmamışsa, güç soketleri gevşek veya hasarlıysa, PSU ekran kartını besleyecek güce sahip değilse veya yanlış güç bağlantısı yapıldıysa bu sorun oluşur, nadir de olsa kart arızası çıkabiliyor.

Ekran kararması ekran kartına yeterli güç sağlanamadığı için oluyor, ek olarak AMD kartlarda buna sürücü silinmeside ekleniyor.

Ekran kartı yuvaya tam oturmamışsa, güç soketleri gevşek veya hasarlıysa, PSU ekran kartını besleyecek güce sahip değilse veya yanlış güç bağlantısı yapıldıysa bu sorun oluşur, nadir de olsa kart arızası çıkabiliyor.
psu 650w gold sertifikalı kartım da rx6750xt kablolarda sorun olduğunu düşünmüyorum ve ekran kartı yükte değilken de kararıp kapanabiliyor örneğin masaüstündeyken. Yuvası da oturuk halde. Defalarca tak çıkar yapmıştım zaten belki geçer diye olmuyor teknik servise göndereceğim.

PSU da çift PCI-e güç kablosu varsa (soket değil) problem yok, yoksa ekran kartını besleyemez.

Boşta da siyah ekrana düşüyorsa, ekran kartına güç verdiğiniz soketlerde sorun var, başka PSU ile denemeniz lazım, kartınızda problem olduğunu düşünmüyorum, bu sorunla birçok kez karşılaştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı