Ekran kartı %100 çalışmama sorunu

Arda Sevilgen

Hectopat
Arkadaşlar GPU kullanımı %60 %70 civarlarında calışıyor, oyunlarda Drop yiyip duruyorum.
FPS'de genel olarak iyi fakat yine FPS derecesi sabit akmıyor, düşüp düşüp yine yükseliyor. PUBG'de falan haritaya inerken drop yiyince mal gibi kalıyorum. Sebebi nedir, yardım eder misiniz?
Sistem:
GTX 1060
R5 2400G
8 GB 3000 MHz RAM
B350m
İşlemcinin hızını BIOS menüden 3.60'tan 3.85'e çektim, fan olarak stok soğutucusu var.
Ayrıca kasanın içinde de sadece bir tane fan var. PC'yi açtıktan 3 saat sonra alev gibi oluyor drop ondan kaynaklı mıdır acaba?
Cevap verenler sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PUBG'de ram çok önemli, dual channel ram yapmanızı öneririm. Ekran kartından daha fazla performans almak için de texture ve view distance'i arttırabilirsin. Haritaya inerken drop yemen çok normal, büyük yayıncılar bile düştüğünde FPS'i 70-100 arası oluyor.
Dual channel farkı :
399652
PUBG'de ram çok önemli, dual channel ram yapmanızı öneririm. Ekran kartından daha fazla performans almak için de texture ve view distance'i arttırabilirsin. Haritaya inerken drop yemen çok normal, büyük yayıncılar bile düştüğünde FPS'i 70-100 arası oluyor.
Dual channel farkı :
399652

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı