Metin2 Harici ekran kartı ile çalışmama sorunu

charco

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sistem özelliklerim: i7 6700 HQ işlemci, GTX965M Ekran kartı, 256GB SSD, 24GB RAM

Selamlar, Metin2 PVP oynamaya çalışıyorum fakat sürekli kendisi Intel HD Graphics 530 Ekran kartı ile açmaya çalışıyor ve bu kasmasına sebep oluyor. Her ne yaptıysam hiçbir şekilde düzeltemedim, yüksek performanslı Nvidia işlemcisi ile çalıştırmayı denedim bu hatayı veriyor;
397537

Denetim masasından oyunu ekleyip yüksek performanslı Nvidia işlemciyle çalıştır dememe rağmen yine intel ile çalıştırıyor ve bununla birlikte Nvidia denetim masasında ekli olmasına rağmen yine sağ tık yapıp yüksek performanslı Nvidia işlemci ile çalıştır dediğim halde yine yukarıdaki resim de olan hatayı vermeye devam ediyor. Açılan her oyunu harici ekran kartıyla aç dediğim halde bile yine de bu metin2'yi intel ile açmaya devam ediyor.
397539

Son düzenleme:
Oyunun çalıştırıldığı dosya ''bin'' uzantılı olduğundan maalesef ekleyemezsiniz. Oyunun yapımcı şirketi bunu ''exe'' olarak değiştirirse o zaman Nvidia üzerinden ekleyebilirsiniz. Mecburen işlemciye gömülü Intel oynamanız gerekiyor.
Tavsiyem 1366x768 çözünürlüğünde oyunu oynayın. Zaten eski bir oyun fazla bir sistem gereksinimi istemiyor.
Ayriyeten bir oyunu Nvidia denetim masasına eklemek için sağ tıklayarak çalıştır yeterli değildir. Çoğu oyun Steam benzeri launcher ile çalışmaktadır. Oyunun kendisi ise farklı bir ''exe'' kullanmaktadır. Siz launcher ekleseniz bile oyun ''exe'' ile çalıştığından gene Intel görecektir.

Mesela ''metin2launcher.exe'' oyunun güncelleme dosyası diyelim. Oyunu çalıştıran dosya ise ''metin2.bin'' olarak geçiyor. Aşağıdaki videoda gösterilen şekilde oyunları tanıtmanız gerekiyor. Genelde oyunların çalıştırıldığı dosyalar yüksek boyutlu oluyorlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunun çalıştırıldığı dosya ''bin'' uzantılı olduğundan maalesef ekleyemezsiniz. Oyunun yapımcı şirketi bunu ''exe'' olarak değiştirirse o zaman Nvidia üzerinden ekleyebilirsiniz. Mecburen işlemciye gömülü Intel oynamanız gerekiyor.

Tavsiyem 1366x768 çözünürlüğünde oyunu oynayın. Zaten eski bir oyun fazla bir sistem gereksinimi istemiyor.
Ayriyeten bir oyunu Nvidia denetim masasına eklemek için sağ tıklayarak çalıştır yeterli değildir. Çoğu oyun Steam benzeri launcher ile çalışmaktadır. Oyunun kendisi farklı bir ''exe'' kullanmaktadır. Siz launcher ekleseniz bile oyun ''exe'' ile çalıştığından gene Intel görecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sorunu format attıktan sonra yaşamaya başladım ve bu videoyu izledim hiçbir şekilde sorun hallolmuyor. Bir hata yapmışım ve PVP diye belirtmeyi unutmuşum üzgünüm. İnternet'ten ulaşabildiğim tüm sıkıntılara baktım vs. hiç biri düzeltemedi maalesef...

İlk olarak kullandığınız kullanıcı hesabının yönetici haklarını kontrol edin.
Sonrasında bağlantıdaki yazılım ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun.
Eğer PVP oyun için ''exe'' destekliyorsa onu eklemeniz gerekiyor. Normal Metin 2 gibi ''bin'' üzerinden çalışıyorsa yapabileceğin bir şey yok. Bu arada PVP dosyalarının ekran görüntüsünü atar mısın?

Son düzenleme:
İlk olarak kullandığınız kullanıcı hesabının yönetici haklarını kontrol edin.
Sonrasında bağlantıdaki yazılım ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar kurun.
Eğer PVP oyun için ''exe'' destekliyorsa onu eklemeniz gerekiyor. Normal Metin 2 gibi ''bin'' üzerinden çalışıyorsa yapabileceğin bir şey yok. Bu arada PVP dosyalarının ekran görüntüsünü atar mısın?
Sorun hala devam ediyor. Maalesef bunlarda işe yaramadı ve bunlar da pvp'nin dosyaları;
397555

Bu arada Intel ile çalıştığından emin misin?
Intel ekran kartı masaüstü ve diğer uygulamaları kullandığından kullanımı yüksek olabilir. Metin 2 eski bir oyun olduğundan Nvidia 965M kullanımı düşük olabilir.

'Metin2Blade.exe uygulamasını Nvidia denetim masasına ekleme yaptıysan sorunsuz çalışması gerekiyor.
Bu sağ tıklayarak çalıştırma olayını zaten önermiyorum.

Bu arada Intel ile çalıştığından emin misin?
Intel ekran kartı masaüstü ve diğer uygulamaları kullandığından kullanımı yüksek olabilir. Metin 2 eski bir oyun olduğundan Nvidia 965M kullanımı düşük olabilir.

'Metin2Blade.exe uygulamasını Nvidia denetim masasına ekleme yaptıysan sorunsuz çalışması gerekiyor.
Bu sağ tıklayarak çalıştırma olayını zaten önermiyorum.
yukarıda attığım resimde de gözüktüğü gibi intel ile çalıştırıyor ve format atmadan önce nvidia ile çalıştırıyordu, kasma sorunu vs. hiçbir şekilde yoktu. Formattan önce gayet güzel sıkıntısız çalışıyordu aynı oyunu bir grup arkadaşımızla da oynuyoruz ayıptır söylemesi onların sistemi daha düşük olmasına rağmen daha iyi performans almaktalar. yani sıkıntı benim bilgisayarda ama çözülemeyecek galiba...

Fazla uygulama yüklemediyseniz düzgün bir temiz kurulum yapmanızı öneriyorum.
Rehbere uygun bir şekilde yapın.

Fazla uygulama yüklemediyseniz düzgün bir temiz kurulum yapmanızı öneriyorum.
Rehbere uygun bir şekilde yapın.
güzel kardeşim yardımların için çok teşekkürler. Fakat temiz kurulum ile uygun kurulum yaptığımdan çok eminim.

Dediğin PVP sunucusunu yükledim.
Screenshot_1.png

Oyun dediğim gibi bin dosyası ile çalışıyor. Yani normal Metin 2 olduğu gibi ekleyemezsin.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı