Ekran kartı alınmalı mı?

Bütçe
12
3060 ile aynı fiyatta daha iyi olan 6600 XT var, tavsiye ederim.

AMD ekran kartlarına bu zamana kadar büyük ön yargı besledim ama 2 haftadır olurda 3060 almazsam diye 6600XT araştırdım ilk zamanlarda yeni sürücülerden dolayı insanlar çekimser kalmış ama büyük AMD ekran kartı sorunları yaşayanları görmedim
RTX teknolojisi için 3060 almayı düşünüyordum ama 3060 da RTX açınca performans kaybı cok oluyor bu bütçeler icin gayet normal
Hikaye tabanlı oyunlari cok seviyorum müptelasiyim ne alacağımı hala bilmiyorum maalesef
Son zamanlarda fiyatlar biraz düşmeye başladı fakat ihtiyacın varsa hemen al, yarın ne olacağını bilmiyoruz.

Evet haklısın galiba
İtopya indirimlerinden EVGA almayı düşünüyorum mantıklı geliyor bakalım geceye kadar düşeneyim ben en iyisi

AMD ekran kartlarına bu zamana kadar büyük ön yargı besledim ama 2 haftadır olurda 3060 almazsam diye 6600XT araştırdım ilk zamanlarda yeni sürücülerden dolayı insanlar çekimser kalmış ama büyük AMD ekran kartı sorunları yaşayanları görmedim
RTX teknolojisi için 3060 almayı düşünüyordum ama 3060 da RTX açınca performans kaybı cok oluyor bu bütçeler icin gayet normal
Hikaye tabanlı oyunlari cok seviyorum müptelasiyim ne alacağımı hala bilmiyorum maalesef

Evet haklısın galiba
İtopya indirimlerinden EVGA almayı düşünüyorum mantıklı geliyor bakalım geceye kadar düşeneyim ben en iyisi
RTX istiyorsanız 3060'tan başka çareniz yok zaten. Ben olsaydım RTX umrumda olmadığı için 6600 XT alırdım ama 3060'ta DLSS de var.

RTX istiyorsanız 3060'tan başka çareniz yok zaten. Ben olsaydım RTX umurumda olmadığı için 6600 XT alırdım ama 3060'ta DLSS de var.

Evet yazılım olarak 3060 daha sağlam geliyor bana
Oynayacağım FPS oyunlarından zaten 3060 içinde istediğim FPS degerlerini alırım (Valorant CS vs) o yüzden 3060 düşünüyorum
EVGA kart degilde INNO3D'nin bir 3060'ı var

11.7k ya düşmüş fiyatlar umarım azalmaya devam eder
Şu an sınav senem universiteye 2.kez hazırlanıyorum ve ekran kartını şu an alırsam sistemi kurar ders çalışmaktan alıkoyar o yüzden simdi almayı cok istemiyorum gelecegim için
Al kendine hakim olursun diyeceksiniz ama küçüklükten beri hayalim kendi sistemimi toplamak hep kafelerdeydim bu zamana kadar. O yüzden kendime hakim olamam büyük ihtimalleri
İtopya indirimleri sınırlı stokmu yoksa sınırlı tarihmi bir bilginiz var midir?

Newegg olayı ne bilmiyorum ama araştıracağım teşekkürler

Örnek vermem gerekirse Newegg'de combo yaparak ekran kartını bayağı ucuza getiriyorsunuz. Bu combo olayı ya SSD ile ya da anakart gibi şeyler ile oluyor örnek olarak:

1642186879610.png

Evet yazılım olarak 3060 daha sağlam geliyor bana
Oynayacağım FPS oyunlarından zaten 3060 içinde istediğim FPS degerlerini alırım (Valorant CS vs) o yüzden 3060 düşünüyorum
EVGA kart degilde INNO3D'nin bir 3060'ı var

11.7k ya düşmüş fiyatlar umarım azalmaya devam eder
Şu an sınav senem universiteye 2.kez hazırlanıyorum ve ekran kartını şu an alırsam sistemi kurar ders çalışmaktan alıkoyar o yüzden simdi almayı cok istemiyorum gelecegim için
Al kendine hakim olursun diyeceksiniz ama küçüklükten beri hayalim kendi sistemimi toplamak hep kafelerdeydim bu zamana kadar. O yüzden kendime hakim olamam büyük ihtimalleri
İtopya indirimleri sınırlı stokmu yoksa sınırlı tarihmi bir bilginiz var midir?
RTX 3060 alıp sadece CS:GO, Valorant gibi oyunları mı oynayacaksınız sadece?

Bu yıl sınava gireceksin aldıktan sonra kullanmaya pek vaktin yok, bence üniversite kazan öyle al. Hem o zaman fiyatlar düşer ve daha iyileri çıkar boşu boşuna dikkatini dağıtma. Şurada 5 ay kalmış ve su gibi geçer.

RTX 3060 alıp sadece CS:GO, Valorant gibi oyunları mı oynayacaksınız sadece?

Tabii ki hayir aldığım ekran kartına hakaret olur bu
Cyber red Dead Witcher gibi oyunları da oynamayı düşünüyorum bu yüzden RTX 3060 almayı düşünüyorum
Örnek vermem gerekirse Newegg'de combo yaparak ekran kartını bayağı ucuza getiriyorsunuz. Bu combo olayı ya SSD ile ya da anakart gibi şeyler ile oluyor örnek olarak:

Eki Görüntüle 1269999

Maalesef sadece ekran kartım ve monitörüm kaldı çoğu parçam tamam
Ama bakacağım şimdi
Biz bu komboyu kendimi secebiliyor muyuz yoksa stok ve satış durumuna göre site random mu atıyor?

Intel ekran kartlarının Mart ayında çıkacağı söyleniyor. Rekabet artınca, fiyatlar da aşağıya doğru inecektir diye düşünüyorum. Zaten madencilerden de eskisi kadar talep olmadığı söyleniyor. Etherium da düştü. Mart gibi fiyatlar aşağıya çekilecektir bence. Ben de o zaman alacağım inşallah.

Bu yıl sınava gireceksin aldıktan sonra kullanmaya pek vaktin yok, bence üniversite kazan öyle al. Hem o zaman fiyatlar düşer ve daha iyileri çıkar boşu boşuna dikkatini dağıtma. Şurada 5 ay kalmış ve su gibi geçer.

Umarım fiyatlar düşer
Aile büyükleri zaten söz verdi klasik Türk genci olarak sözler aldım fiyat ile ilgili bir sorunları yok bu zamana kadar 7K harcadım bir 7-8 daha bütçem var üstünü kendileri tamamlayacak o zamana kadar fiyatlar dehşetül vahşet artmaz umarım
4.5-5 ay daha bekleyeyim simav gecsin 1 hafta daha kafeye gider sonra evimde devam ederim teşekkürler
3050 serisinin çıkması ile biraz da olsa fiyatlar iner diye düşünüyorum doların da temmuz Ağustosa kadar bu durumda kalacağını düşünüyorum bu yüzden hazirana kadar beklemek ve fırsat kovalamak mantıklı geliyor teşekkürler önerin için
Intel ekran kartlarının mart ayında çıkacağı söyleniyor. Rekabet artınca fiyatlar da aşağıya doğru inecektir diye düşünüyorum. Zaten madencilerden de eskisi kadar talep olmadığı söyleniyor. Ethereum da düştü. Mart gibi fiyatlar aşağıya çekilecektir bence. Ben de o zaman alacağım inşallah.

Evet Türkiye pazarında her an elektrik fatura fiyatlarının artması ETH değerinin azalması ile bende düşmesini bekliyorum o yüzden bekleyeceğim uygun bir monitör denk gelirsem almayı düşünüyorum o zamana kadar

Tabii ki hayir aldığım ekran kartına hakaret olur bu
Cyber red Dead Witcher gibi oyunları da oynamayı düşünüyorum bu yüzden RTX 3060 almayı düşünüyorum

Maalesef sadece ekran kartım ve monitörüm kaldı çoğu parçam tamam
Ama bakacağım şimdi
Biz bu komboyu kendimi secebiliyor muyuz yoksa stok ve satış durumuna göre site random mu atıyor?

Stoğa göre kendiniz seçebiliyorsunuz, örnek vermem gerekirse 500GB'lık kombinasyonu atacaktım ancak tükendiği için seçemedim. Bence de derslerinizi etkilememesi açısından 5 ay sonra alın. 5 aya da RTX 40 bile çıkar belki hatta bir mucize olur fiyatlar düzelir. :)

Geri
Yukarı