Ekran kartı aniden 70 derece oluyor

Tortue

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
FurMark testini açtığımda normalde hiçbir şekilde 65 dereceyi geçmeyen ekran kartım, bugün sadece fan bakımından sonra 35-40 dereceden ani bir şekilde 70+ derecelere fırlar oldu. Evet bu durumda çok tehlikeli bir şey var. Soğutucu blok biraz oynuyordu sanırım işlemciye temas etmiyor, mevcut macun da kuru olduğu için çatladı ve ısı iletimi sağlanmıyor. Termal pedleri değiştirmek istemiyorum ama değiştirirsem ne kadar incelikte ped almam gerek söyler misiniz?

Aceleniz yoksa şurdan alabilirsiniz arkadaşlar. Ekran kartı için 1 paket yeterli gelir korkmayın. İstediğiniz incelik neyse ona göre seçersiniz.

Senin karta 3mm ya da 2mm daha iyi gider. Hem büyük kart hem TDP fazla.
Valla ürün olarak aklımda zaten Gelid, Thermal Grizzly ya da mecbur Artic var ama ilk önce kaç tane ne boyutta lazım onu hesaplamam lazım. Muhtemelen 3mm kullanırım.

uYVdxh7.jpeg

Senin kart için 1 paket yetmez gibi çok fazla ped var. En az 2 paket.
3 paket en az 12.8 W/m.k lazım gibi 120x20x3mm. Türkiye'de bir de bulunmuyor ve gereksiz pahalı, AliExpress üzerinden de 1 aydan fazla beklemek istemiyorum kararsız kaldım valla...

3 paket en az 12.8 w/m. K lazım gibi 120x20x3mm. Türkiye'de bir de bulunmuyor ve gereksiz pahalı, AliExpress üzerinden de 1 aydan fazla beklemek istemiyorum kararsız kaldım vallahi...

1 ay sürmüyor artık. Yaklaşık 2-3 hafta sürüyor ama siz bilirsiniz Türkiye'de bulmanız zor. 120x20 değil 120x120 olması lazım o kadar küçük değil thermalright için konuşuyorum.

1 ay sürmüyor artık. Yaklaşık 2-3 hafta sürüyor ama siz bilirsiniz Türkiye'de bulmanız zor. 120x20 değil 120x120 olması lazım o kadar küçük değil thermalright için konuşuyorum.
Şu ürüne bakmıştım ben, yine aynı marka ama bir üst model zannedersem ?

Şu ürüne bakmıştım ben, yine aynı marka ama bir üst model zannedersem?

Hayır aynı ürün sadece ölçüler farklı. Bu markada alt üst model yok sadece tek model var. Benim attığım linkte 120x120 var onun 2 paketi size yeter gibi.

Hayır aynı ürün sadece ölçüler farklı. Bu markada alt üst model yok sadece tek model var. Benim attığım linkte 120x120 var onun 2 paketi size yeter gibi.
Benim hatam ikisinde de Extreme Odyssey yazıyormuş, tamam o zaman dediğinizden alıyım, umarım yeter, garanti olması için 3 tane alsam fazla mı olur, olmadı backplate kısmını da değiştiririm ?

Benim hatam ikisinde de Extreme Odyssey yazıyormuş, tamam o zaman dediğinizden alayım, umarım yeter, garanti olması için 3 tane alsam fazla mı olur, olmadı backplate kısmını da değiştiririm?

Vallahi bütçe yeterliyse eğer alın çünkü bu işin kargo ücreti ve kapıda vergi olayı da var unutmamak gerek. Ama 2 paket ekran kartının içi için gayet yeterli bence backplateye yeter mi bilmiyorum hesaplamak lazım. Eğer alırsanız satıcıdan faturada ki ücreti düşük yazmasını söyleyebilirsiniz düşük vergi gelmesi için.

Geri
Yukarı